​Ermenistan Başbakanı: 2029`a kadar Ermenistan`da üç futbol stadyumu inşa etmeliyiz - Gündem
14 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Վանատուր / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

06 Haziran 2024  

​Ermenistan Başbakanı: 2029`a kadar Ermenistan`da üç futbol stadyumu inşa etmeliyiz -

​Ermenistan Başbakanı: 2029`a kadar Ermenistan`da üç futbol stadyumu inşa etmeliyiz ​Ermenistan Başbakanı: 2029`a kadar Ermenistan`da üç futbol stadyumu inşa etmeliyiz

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, hükümet oturumunda, Ermenistan'ın 2029'da Dünya Gençler Futbol Şampiyonası'nı ev sahipliği yapmak için uluslararası standartları takip ederek üç futbol stadyumu inşa etmesi gerektiğini belirtti.

Ermenistan Başbakanının belirttiğine göre, Ermenistan ve Gürcistan 2029'da Dünya Gençler Şampiyonası'na ev sahipliği yapmak için FIFA'ya ortak bir başvuru yapacaklar.

Paşinyan konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Geçen yıl federasyonların teklifini takiben Batum'da bu konuda anlaşmaya vardık. Sürecin düzenli bir şekilde ilerlediğini görmekten memnunum. Şimdi, 2029'a kadar dünya şampiyonasının düzenlenmesi için standartları karşılayan üç stadyum inşa etmemiz gerekiyor. Bunlardan biri 35.000 seyirci kapasiteli bir stadyum olmalı, diğer ikisi ise en az 10.000 seyirciye ev sahipliği yapmalıdır."

Eğitim, Bilim, Kültür ve Spor Bakanı Zhanna Andreasyan ise Vanadzor ve Ijevan'da bu tür stadyumların kurulma olasılığı üzerine görüşüldüğünü belirtti.

"Ayrıca, Vanadzor'daki mevcut stadyumun yeniden inşası da dahil olmak üzere çalışmalara zaten başlandı.

Ijevan'da daha önce faaliyet gösteren stadyumun bulunduğu alan da dikkate alınıyor.

Ve 2029'da hazır olması gereken bir büyük stadyum için Akademik Şehir içinde de bir stadyum düşünüyoruz," diye ekledi Andreasyan.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+