​Ermenistan Ekonomi Bakanı: Ermenistan, Türkiye ve Gürcistan`ın limanlarına erişim konusunu DTÖ`de g - Gündem
25 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ցրօն / Ժամ : Շանթակող

Gündem :

07 Haziran 2024  

​Ermenistan Ekonomi Bakanı: Ermenistan, Türkiye ve Gürcistan`ın limanlarına erişim konusunu DTÖ`de g -

​Ermenistan Ekonomi Bakanı: Ermenistan, Türkiye ve Gürcistan`ın limanlarına erişim konusunu DTÖ`de g ​Ermenistan Ekonomi Bakanı: Ermenistan, Türkiye ve Gürcistan`ın limanlarına erişim konusunu DTÖ`de gündeme getirmeli

Ermenistan Ekonomi Bakanı Gevorg Papoyan, Ermenistan'ın Türkiye ve Gürcistan'ın limanlarına erişim konusunu Dünya Ticaret Örgütü’nde (DTÖ) gündeme getirmesi gerektiğini açıkladı.

Papoyan'a sözleriyle, DTÖ kurallarına göre, denize erişimi olan ülkeler, bu erişimi olmayan ülkelere limanlarını açmak zorundadır. Papoyan, Gürcistan ve Türkiye'nin DTÖ üyesi olmalarına rağmen kurallara düzgün bir şekilde uymadıklarını söyledi.

Ermenistan Ekonomi Bakanı konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Bundan sonra bu konu, ekonomik gündemin ana konularından biri haline gelmeli ve bu nedenle diplomatik misyonların çalışmaları yeniden düzenlenmelidir" ifadelerini de kullandı..


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+