İran Dışişleri: İran`ın Kapan`daki konsolosluk faaliyetleri iyi gidiyor - Gündem
14 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Վանատուր / Ժամ : Լուսակն

Gündem :

12 Haziran 2024  

İran Dışişleri: İran`ın Kapan`daki konsolosluk faaliyetleri iyi gidiyor -

İran Dışişleri: İran`ın Kapan`daki konsolosluk faaliyetleri iyi gidiyor İran Dışişleri: İran`ın Kapan`daki konsolosluk faaliyetleri iyi gidiyor

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nasır Kenani düzenlediği basın toplantısında, Tebriz'deki İran Başkonsolosluğu'nun açılışına ve İran'ın Kapan'daki Başkonsolosluğu'nun faaliyetlerini değerlendirdi. Sözcü, İran ve Ermenistan'ın Tebriz ve Kapan'da başkonsolosluklarının karşılıklı olarak açılması konusunda anlaşma imzaladıklarını kaydetti.

Kanani, İran'ın Kapan Başkonsolosluğu'nun Hossein Amir-Abdollahian'ın Ermenistan ziyareti sırasında açıldığını, Ermeni tarafının da Tebriz'de başkonsolosluğun açılması için gerekli hazırlıkları yaptığını sözlerine ekledi. Kapan'daki İran konsolosluğunun faaliyetlerinin iyi gittiğini, başvuru yapan tüm İranlılara konsolosluk hizmeti verildiğini vurguladı.

İran-Azerbaycan sınırında baraj inşaatı ve Tahran'daki Azerbaycan büyükelçiliğinin yeniden açılması konusuna değinen Kanani, baraj inşaatının iki ülkenin su diplomasisi çerçevesinde yürütüldüğünü söyledi.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+