​Zakharova: Ermenistan ve Rusya ilişkilerini geliştirmeye devam edecekler - Gündem
14 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Վանատուր / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

14 Haziran 2024  

​Zakharova: Ermenistan ve Rusya ilişkilerini geliştirmeye devam edecekler -

​Zakharova: Ermenistan ve Rusya ilişkilerini geliştirmeye devam edecekler ​Zakharova: Ermenistan ve Rusya ilişkilerini geliştirmeye devam edecekler

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zakharova, haftalık brifingte Ermenistan-Rusya ilişkilerine değindi.

İki ülke arasındaki ilişkilerin her zaman yasal eşitliliği, karşılıklı yarar ve bölgedeki durumun karmaşıklığına dayalı bir şekilde inşa edilmesini vurgulayan Zakharova şu ifadeleri kullandu:

"Ermenistan Cumhuriyeti'nde yaşanan tüm iç siyasi olaylar, egemen bir devlet olarak Ermenistan'ın iç işidir. Birçok kişi bu ilişkileri yıkmaya çalışıyor, birçok de bunlara zarar vermek için az bir gayretinde bulunmadı, ama bence, Rusya, kendisinin açık bir kalbıyla ve ruhuyla Rusya'ya değil tam ikili lişkilerin yıkılmasına yönelik ve ilk olarak Ermeni halkına ve bölgedeki istikrarlığa vuran girişimleri önlemek için elinden geleni yaptı."

Ardından Rusya vatanadaşlarının ve bögleyi ile Ermeni halkını korunan askerlerinin dahil olmak üzere binlerce hayatlerin ve kaderlerin tam böglenin istikrarlığı ve güvenliği için kaybedildiğini diyebilen Rusya yeklisi şöyle devam etti:

"Biz, ilişkilerimizin geliştirilmesi için herhangi bir şekilde bunların yıkılamayacağına kadar ruh, güç ve sıcaklık verdik. Tüm bu dikkate alınması lazım."

Zakharova ayrıca, Ermenistan Cumhuriyeti'nin ve Rusya Federasyo'nun daima bir dostlar olacaklarına ve ikili ilişkilerini gelistirmeye devam edeceklerine inandığının altını çizdi.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+