​Paşinyan: Ermenistan, köylerinin işgal altındaki toprakları konusunu hiçbir zaman gündemden çıkarm - Gündem
14 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Վանատուր / Ժամ : Լուսակն

Gündem :

13 Haziran 2024  

​Paşinyan: Ermenistan, köylerinin işgal altındaki toprakları konusunu hiçbir zaman gündemden çıkarm -

​Paşinyan: Ermenistan, köylerinin işgal altındaki toprakları konusunu hiçbir zaman gündemden çıkarm ​Paşinyan: Ermenistan, köylerinin işgal altındaki toprakları konusunu hiçbir zaman gündemden çıkarmadı ve çıkarmayacak

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Parlamentoda gazetecilerle yaptığı görüşme sırasında açıkalamada bulunarak “Ermenistan, Azerbaycan tarafından işgal edilen köylerinin toprakları konusunu hiçbir zaman gündemden çıkarmadı ve çıkarmayacak” ifadelerini kullanarak bu konuda güvence verdi.

Paşinyan, Barış anlaşmasının imzalanmasından önce Azerbaycan silahı kuvvetlerinin Ermenistan'ın işgal altındaki topraklarından çekilmesi gerektiğine dair müzakere masasında bir soru olup olmadığına değinerek, şunları kaydetti:

"Ermenistan'ın 32+1 köyünün işgal altındaki toprakları konusunu hiçbir zaman gündemden çıkarmadık ve çıkarmayacağız. Şu anda, Ermenistan ve Azerbaycan sınır belirleme komisyonları, ortak çalışmalarının düzenlemeleri konusunda anlaşmaya varıyorlar, bu düzenlemeler imzalanmalı ve ardından iç prosedürlerden geçmelidir. Bu düzenlemelere dayanarak, sınır belirleme devam etmelidir."

Sınır belirleme sürecinin hangi bölgede devam edeceğine dair sorusuna ise bunun ortak b’r konsensus ile karar vereceklerini ifade etti.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+