​Ermenistan NASA’nın Artemis Anlaşmasına resmi olarak katılan 43. ülke oldu - Gündem
25 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ցրօն / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

13 Haziran 2024  

​Ermenistan NASA’nın Artemis Anlaşmasına resmi olarak katılan 43. ülke oldu -

​Ermenistan NASA’nın Artemis Anlaşmasına resmi olarak katılan 43. ülke oldu ​Ermenistan NASA’nın Artemis Anlaşmasına resmi olarak katılan 43. ülke oldu

Ermenistan NASA’nın Artemis Anlaşmasına resmi olarak katılan 43. ülke oldu. Bununla ilgili Ermenistan Yüksek Teknoloji Sanayi Bakanı Mkhitar Hayrapetyan bir açıklama yaptı.

Hatırlanacağı üzere, Artemis programı NASA’nın yeni insanlı ay yolculuğu programıdır.

12 Haziran’da Artemis Anlaşması Washington’daki NASA genel merkezinde imzalandı. Açılış konuşmasında NASA'nın Başkanı Bill Nelson Ermenistan'ın Artemis anlaşmasına katılma kararını memnuniyetle karşıladı. Nelson aynı zamanda bilim, uzay araştırmaları ve astronomi alanlarında Ermenistan'ın tarihsel olarak kaydedilen büyük başarıların altını çizdi.

Ermenistan ile ABD uzun vadeli ortaklığı vurgulayan Hayrapetyan, bu etkinliğin iki ülke arasında bilim alanında, uzay araştırmalar alanında başta olmak üzere işbirliğinin genişletilmesi kapsamında büyük bir adımdır.

Etkinliğe Ermenistan'ın ABD'de Olağanüstü ve Tam Yetkili Büyükelçisi Lilit Makunts hazır bulunduğu belirtildi.Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+