​Katolikos Aram I ve Roma Papası, Vatikan`da bir araya geldi, görüşme 30 dakika sürdü - Gündem
25 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ցրօն / Ժամ : Շանթակող

Gündem :

13 Haziran 2024  

​Katolikos Aram I ve Roma Papası, Vatikan`da bir araya geldi, görüşme 30 dakika sürdü -

​Katolikos Aram I ve Roma Papası, Vatikan`da bir araya geldi, görüşme 30 dakika sürdü ​Katolikos Aram I ve Roma Papası, Vatikan`da bir araya geldi, görüşme 30 dakika sürdü

Papa Franciscus ve Kilikya Büyük Evi Katolikosu Aram I, Vatikan'da bir araya geldi. Bu haber Vatican News tarafından bildirildi.

Aram I, Lübnan'ın Kutsal Makam nezdindeki Büyükelçiliği ve Rahipler Doğu Enstitüsü'nün daveti üzerine "Jeopolitikte Dinin Rolü" konulu bir konferansta konuşma yapmak üzere Roma'ya gitti. Kutsal Makam'ın Lübnan büyükelçisi Frarit Al Khaze, Papa'nın temsilcisi Kardinal Kurt Koch, kilise ve akademi dünyasının diğer temsilcileri ve öğrenciler konuşmalar yaptılar.

Konferansın ardından katılımcılar, Aram I'e Ortadoğu'daki durumu, kiliseler arası ilişkileri ve Ermenistan'daki olayları sordu.

Aram I ve Papa Franciscus arasındaki görüşme 30 dakika sürdü ve bu süre zarfında iki kilise lideri özel bir sohbet gerçekleştirdi.

Papa ile yapılan görüşmeden sonra, Vatikan'ın Dışişleri Bakanı, Kiliseler Arası İlişkiler Departmanı Başkanı ve Doğu Katolik Kiliseleri Departmanı Başkanı ile de bir görüşme planlandı.

Katolikos Aram I'ye, Katolikosluğun Ortadoğu Kiliseler Arası ve Hristiyan-İslam İlişkileri Departmanı Başkanı Sargis Abrahamyan ile Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar Ermeni Piskoposluğu lideri Piskopos Mesrop Sargsyan eşlik etti.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+