​Le Figaro: Ermenistan Fransa`dan 36 adet CAESAR sistemi aldı, 15 ayda teslim edilecek - Gündem
14 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Վանատուր / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

21 Haziran 2024  

​Le Figaro: Ermenistan Fransa`dan 36 adet CAESAR sistemi aldı, 15 ayda teslim edilecek -

​Le Figaro: Ermenistan Fransa`dan 36 adet CAESAR sistemi aldı, 15 ayda teslim edilecek ​Le Figaro: Ermenistan Fransa`dan 36 adet CAESAR sistemi aldı, 15 ayda teslim edilecek

Fransız "Le Figaro" dergisinin müdür yardımcısı Jean-Christophe Buisson, X hesabında Ermenistan ile Fransa arasında imzalanan CAESAR topçu sistemlerinin satın alınmasına ilişkin anlaşmaya değindi.

Buisson, "Ermenistan, Azerbaycan'a karşı savunmayı güçlendirmek için Fransa'dan önümüzdeki 15 ay içinde teslim edilmesi gereken 36 CAESAR topçu sistemi satın aldı." dedi.

Hatırlanacağı üzere Fransa Savunma Bakanı Sebastien Lecornu, Ermenistan Savunma Bakanı Suren Papikyan ile yaptığı görüşmeye atıfta bulunarak, CAESAR sözleşmesinin imzalandığını duyurmuştu.

Lecornu şunları kaydetmişti: "Ermenistan'la savunma ilişkilerimizi güçlendirmeye devam ediyoruz. Mevkidaşım Suren Papikyan'la Eurosatory çerçevesinde sıcak ve verimli bir toplantı. CAESAR topçu sistemlerinin satın alınmasına ilişkin sözleşmenin imzalanmasıyla yeni ve önemli bir başlangıç."

Ermenistan Savunma Bakanlığı da Savunma Bakanı Suren Papikyan'ın Fransa'ya yaptığı çalışma ziyareti kapsamında Savunma Bakanlığı ile Fransız savunma sanayi şirketi KNDS arasında, 17 Haziran'da askeri-teknik işbirliği anlaşmasının imzalandığını bildirmişti.

Suren Papikyan, EUROSATORY uluslararası sergisinin açılış törenine de katılmıştı. Papikyan pavyonları gezmiş, sunulan sergilerle tanışmış, çok sayıda savunma sanayi firmasının temsilcileriyle görüşmelerde bulunmuştu.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+