​Tüm Ermenilerin Katolikosu, İstanbul Ermeni Patrikhanesi Beyoğlu Bölgesi`nin temsilcilerini kabul e - Gündem
25 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ցրօն / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

20 Haziran 2024  

​Tüm Ermenilerin Katolikosu, İstanbul Ermeni Patrikhanesi Beyoğlu Bölgesi`nin temsilcilerini kabul e -

​Tüm Ermenilerin Katolikosu, İstanbul Ermeni Patrikhanesi Beyoğlu Bölgesi`nin temsilcilerini kabul e ​Tüm Ermenilerin Katolikosu, İstanbul Ermeni Patrikhanesi Beyoğlu Bölgesi`nin temsilcilerini kabul etti

19 Haziran'da, Tüm Ermeniler Katolikosu II. Garegin, Eçmiadzin Ana Makamı'nda İstanbul Ermeni Patrikhanesi Beyoğlu bölgesi Ermeni cemaatinin idari ve bölge konseyi üyelerini kabul etti. Bu üyeler, Beyoğlu bölgesi Ermeni kiliselerinin ruhani denetçisi Rahip Harutyun Tamatyan ve bölge konseyi başkanı Sayın Aksel Topalyan eşliğinde geldiler.

Görüşme sırasında II. Garegin, hacılara Mukaddes Eçmiadzin Ana Makamı hakkında bilgi vererek İstanbul'un Beyoğlu semtindeki Ermeni cemaatinin faaliyetlerinden bahsetti.

Tüm Ermeniler Katolikosu İstanbul Ermeni cemaatinin Eçmiadzin Ana Makamı'na olan güçlü inancı, hizmete olan bağlılığı, kiliseye sadakati ve koşulsuz sevgisi hakkında memnuniyetle konuştu. Bu vesileyle, II. Garegin İstanbullu Ermeni ziyaretçilere aynı gayretle Tanrı'ya olan inançlarını, Ana Kiliseye olan sevgilerini güçlendirmelerini ve milli kimlik bilincini korumalarını teşvik etti.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+