​Kıbrıs`ta Ermenistan-Azerbaycan sınırlama süreci ve Ermenistanın güven ortamı ele alındı - Gündem
14 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Վանատուր / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

20 Haziran 2024  

​Kıbrıs`ta Ermenistan-Azerbaycan sınırlama süreci ve Ermenistanın güven ortamı ele alındı -

​Kıbrıs`ta Ermenistan-Azerbaycan sınırlama süreci ve Ermenistanın güven ortamı ele alındı ​Kıbrıs`ta Ermenistan-Azerbaycan sınırlama süreci ve Ermenistanın güven ortamı ele alındı

Ermenistan'ın Yunanistan Büyükelçiliğine göre, Ermenistan Cumhuriyeti'nin Kıbrıs Olağanüstü ve Tam Yetkili Büyükelçisi Tigran Mkrtchyan (merkezi Atina'da), Kıbrıs Cumhuriyeti Temsilciler Meclisi'nde, Komite Başkanı Haris Georgiadis başkanlığındaki Dışişleri Daimi Komitesi milletvekilleriyle bir görüşme gerçekleştirdi.

Mkrtchyan, Ermenistan güvenlik ortamını milletvekillerine sunarak başta olmak üzere Azerbaycan ile sınırlama sürecine, kapsamlı barış anlaşmasına ilişkin müzakere süreçlerine değindi. Aynı zamanda Ermenistan-Avrupa Birliği (AB) ilişkilerinin daha da derinleşme ikili çabaları ve bu konuda Kıbrıs'ın sürekli desteği dile getirdi.

Bu yöndeki çalışmalar kapsamında parlamento diplomasisinin rolünü vurgulayan Büyükelçi Mkrtchyan, Ermenistan'a destek vermek için milletvekillerine teşekkür etti.

Görüşmede Kıbrıs Temsilciler Mecliste Ermeni cemaatinin temsilcisi Vardges Mahtesyan da hazır bulundu.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+