Serzh Tankian, “Imagine Dragons” grubunu Azerbaycan`da konser verme kararı nedeniyle bir kez daha el - Gündem
14 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Վանատուր / Ժամ : Լուսակն

Gündem :

20 Haziran 2024  

Serzh Tankian, “Imagine Dragons” grubunu Azerbaycan`da konser verme kararı nedeniyle bir kez daha el -

Serzh Tankian, “Imagine Dragons” grubunu Azerbaycan`da konser verme kararı nedeniyle bir kez daha el Serzh Tankian, “Imagine Dragons” grubunu Azerbaycan`da konser verme kararı nedeniyle bir kez daha eleştirdi

System of a Down'un solisti dünyaca meşhur Ermeni Rock sanatçısı Serzh Tankian, “Imagine Dragons” grubunu Azerbaycan'da konser verme kararı nedeniyle bir kez daha eleştirerek, "onlara insan olarak saygı duymadığını" söyledi.

Amerikalı pop rock grubu, geçen Eylül ayında Bakü'de bir konser verdi, ancak bu durum, Azerbaycan'ın otoriter başkanı İlham Aliyev'e destek olarak görülebileceği eleştirilerini beraberinde getirdi.

Tankian daha önce Imagine Dragons'a, Azerbaycan'ın diktatoryal rejimin imajını "aklayabileceği" endişesiyle Bakü'de konser verme kararlarını yeniden gözden geçirmelerini isteyen bir mektup yazmıştı.

Diğer ünlü müzisyenler de geçen Ağustos ayında bir açık mektup yazarak Imagine Dragons'ı konseri iptal etmeye çağırmıştı. Brian Eno ve Pink Floyd yıldızı Roger Waters da bu imzacıların arasındaydı.

Tankian, Metal Hammer müzik yayınına verdiği yeni bir röportajda, Imagine Dragons'ı kararları nedeniyle sert bir şekilde kınadı.

ABD’li Ermeni Rock sabatçısı konuyla ilgili açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Bakın, ben gruplara nerede çalmaları gerektiğini söyleyebilecek bir yargıç değilim... Onların para için orada olduklarını, sanatçı olduklarını, eğlence sektörü içinde olduklarını anlıyorum. Ama bir hükümet etnik temizlik yapacaksa, Azerbaycan 120.000 Ermeni'yi Dağlık Karabağ'da aç bırakıyorsa ve oraya yiyecek veya ilaç geçişine izin vermiyorsa... Bunu bir sanatçı olarak bilseydim, bu gösteriyi asla yapamazdım. Ama bazı sanatçılar bunu yapıyor. Ve bu sanatçılar hakkında ne söyleyeceğimi bilmiyorum. Onlara insan olarak saygı duymuyorum. Sanatları da cehennemin dibine! İyi insanlar değiller."


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+