​Dünyaca ünlü oyuncu Joe Manganiello Ermeni Soykırımı Anıtı`nı ziyaret etti - Gündem
14 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Վանատուր / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

21 Haziran 2024  

​Dünyaca ünlü oyuncu Joe Manganiello Ermeni Soykırımı Anıtı`nı ziyaret etti -

​Dünyaca ünlü oyuncu Joe Manganiello Ermeni Soykırımı Anıtı`nı ziyaret etti ​Dünyaca ünlü oyuncu Joe Manganiello Ermeni Soykırımı Anıtı`nı ziyaret etti

Oyuncu, yapımcı, yönetmen Joe Manganiello, Ermenistan Diaspora İşleri Baş Komiseri Zareh Sinanyan eşliğinde Ermenistan ziyareti kapsamında Ermeni Soykırımı Anıt ve Müzesi'ni ziyaret etti.

Ermeni Soykırımı Müze-Enstitüsü'nün bildirdiğine göre Hollywood aktörünün büyükannesi Terviz Rose Darakjian, Ermeni Soykırımı'ndan sağ kurtuldu. Kocası ve yedi çocuğu Türkler tarafından öldürülmüş, 8'inci çocuğu ise Fırat Nehri'ni geçerken boğulmuştur. Bu olaylardan kısa bir süre sonra Terviz'in dokuzuncu çocuğu, Joe Manganiello'nun anneannesi Sirarpi doğdu. Oyuncu büyük bir heyecan ve hayranlıkla Kharberdli büyükannesinden bahsetti.

ABD'den gelen konukları karşılayan Ermeni Soykırımı Müze-Enstitüsü Müdürü Edita Gzoyan, Ermeni Soykırımı Anıtı'na götürdü. Joe Manganiello ayrıca Ermeni Soykırımı Müzesi'ni de gezerek, Ermeni Soykırımı Müze-Enstitüsü Müdür Yardımcısı Lusine Abrahamyan eşliğinde kalıcı ve geçici sergilerle tanıştı ve onur konuklarının anı defterine not bıraktı.

Abrahamyan, onur konuğuna Ermeni Soykırımı ile ilgili kitaplar hediye etti.

Ziyaretin sonunda Joe Manganiello, büyükannesi Terviz Rose Darakjian ve anneannesi Sirarpi'nin anısına Anma Parkı'na bir köknar ağacı dikerek dileği yerine getirdi.Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+