​Ermeni Raya Nazaryan Bulgaristan Parlamentosu Başkanı seçildi - Gündem
14 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Վանատուր / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

21 Haziran 2024  

​Ermeni Raya Nazaryan Bulgaristan Parlamentosu Başkanı seçildi -

​Ermeni Raya Nazaryan Bulgaristan Parlamentosu Başkanı seçildi ​Ermeni Raya Nazaryan Bulgaristan Parlamentosu Başkanı seçildi

Bulgaristan Parlamentosu Başkanlığına Ermeni asıllı Raya Nazaryan seçildi. 131 milletvekili onun lehine oy kullanırken, 66 milletvekili aleyhte oy kullandı ve 39 milletvekili çekimser kaldı.

Raya Nazaryan, seçildikten sonra yaptığı konuşmada, parlamento, toplumun güven düzeyinden bağımsız olarak, yürütme ve yasama yetkisini meşrulaştıran tek platform olduğunu belirtti.

Nazaryan konuşmasında "Bu nedenle, temsilcilerimizin her birinin ortak sorumluluğu, siyasi süreçlerin düzenlenmesini sağlamak ve toplumun istikrar, güvenlik ve adalet beklentilerini karşılamaktır," ifadelerini kullandı.

Raya Nazaryan, milletvekillerinin diyalog, adalet, eşitlik ve Ulusal Meclis'in tüzüğü, yasaları ve yönetmeliklerine koşulsuz uyum konusunda kendisine güvenebileceklerini vurguladı.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+