​Ermenistan Filistin Devleti`ni resmen tanıdı - Gündem
25 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ցրօն / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

21 Haziran 2024  

​Ermenistan Filistin Devleti`ni resmen tanıdı -

​Ermenistan Filistin Devleti`ni resmen tanıdı ​Ermenistan Filistin Devleti`ni resmen tanıdı

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı, Filistin Devleti'nin tanınmasına ilişkin bir açıklama yayınladı. Dışişleri Bakanlığı'nın açıklamasında şu ifadelere yer verildi.

"Gazze'deki felaketle sonuçlanan insani durum ve süregelen silahlı çatışma, bugün uluslararası siyasi gündemin düzenleme gerektiren öncelikli sorunlarından biridir. Ermenistan Cumhuriyeti, silahlı çatışma sırasında sivil altyapıların hedef alınmasını, sivillere yönelik şiddeti ve sivillerin rehin alınmasını kesinlikle reddeder ve uluslararası toplumun onları koşulsuz serbest bırakma taleplerine katılır.

Ermenistan Cumhuriyeti, Gazze'de derhal ateşkes ilan edilmesi çağrısında bulunan BM Genel Kurulu kararlarına katıldı. Dahası, Ermenistan Cumhuriyeti, Orta Doğu'da barış ve istikrarın sağlanmasından, Yahudi ve Filistin halkları arasında kalıcı bir barışın oluşturulmasından samimi bir şekilde ilgilenmektedir. Çeşitli uluslararası platformlarda, Filistin sorununa barışçıl ve kapsamlı bir çözüm lehine sürekli olarak konuştuk ve İsrail-Filistin çatışmasının çözümünün "iki devlet" ilkesini savunuyoruz. Bunun, Filistinlilerin ve İsraillilerin meşru isteklerini gerçekleştirebileceklerini garanti etmenin tek yolu olduğuna inanıyoruz.

Yukarıdakilere dayanarak ve uluslararası hukuka, halkların eşitliği, egemenliği ve barışçıl bir arada yaşama ilkelerine bağlılığını yeniden teyit ederek, Ermenistan Cumhuriyeti Filistin Devleti'ni tanır."
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+