​Ermeni jimnastikçi Azerbaycanlı baş hakem yüzüenden BRICS-2024 Oyunları`na katılmayacak - Spor
14 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Վանատուր / Ժամ : Հոթապեալ

Spor :

19 Haziran 2024  

​Ermeni jimnastikçi Azerbaycanlı baş hakem yüzüenden BRICS-2024 Oyunları`na katılmayacak -

​Ermeni jimnastikçi Azerbaycanlı baş hakem yüzüenden BRICS-2024 Oyunları`na katılmayacak ​Ermeni jimnastikçi Azerbaycanlı baş hakem yüzüenden BRICS-2024 Oyunları`na katılmayacak

Ermenistan'ın temsilcisi artistik jimnastikçi Silva Sargsyan, Tataristan'ın başkenti Kazan'da düzenlenen BRICS Oyunları'na katılmayı reddetti.

Sebep, başlangıçta Ermenistan temsilcisinin baş hakem olarak atanmış olması, ancak daha sonra bu kişinin değiştirilmesidir. Şimdi baş hakem Azerbaycan'dan.

Ermenistan milli takımının katılmama nedeninin baş hakemin değiştirilmesi olup olmadığı, baş hakem olarak Ermenistan temsilcisi yerine Azerbaycan temsilcisinin atanıp atanmadığı sorulduğunda Silva Sargsyan şu yanıtı verdi:

"'Nebesnaya gracija' derneği tarafından katılmam için davet edildim, ancak Ermenistan Eğitim ve Kültür Bakanlığı'ndan, BRICS Oyunları'nın 2024 yarışma takviminde planlanmadığını belirten resmi bir yazı gönderildi."

BRICS ülkelerinin spor oyunlarının 12 Haziran'da Kazan şehrinde başladı ve 23 Haziran'a kadar devam edecek.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+