Ermenistan ile Ukrayna arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi ele alındı - Gündem
25 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ցրօն / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

17 Haziran 2024  

Ermenistan ile Ukrayna arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi ele alındı -

Ermenistan ile Ukrayna arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi ele alındı Ermenistan ile Ukrayna arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi ele alındı

18 Haziran’da Ermenistan Ekonomi Bakanı Gevorg Papoyan Ermenistan’da Ukrayna Maslahatgüzarı Valery Lobach’ı kabul etti.

Görüşme sırasında taraflar, iki ülke arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi ve ticaret hacminin artırılmasıyla ilgili konuları ele aldı.

Papoyan “Farklı ülkelerle ilişkileri geliştirerek ekonomik çeşitlilik yolunda ilerliyoruz, tabi ki geleneksel ortaklarla ilişkileri sürdürüyoruz.” diye konuştu.

Taraflar başta sanayi, tarım, ticari, ilaç, metalurji, sağlık,enerji ve diğer alanlarla ilgili konular olmak üzere karşılıklı ilgi duyulan birkaç alan ve işbirliği perspektifleri ele aldı.

Papoyan aynı zamanda Ermenistan hükümeti tarafından sunulan “Barış Kavşağı” projesinin barışın sağlanması ve bölge ülkeler için ticari ve ekonomik fırsatlar yaratılması açısından öneminе de değindi.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+