​Ara Güler`in kitabı Türkiye`de çocuk dostu kitaplar listesine dahil edildi - Gündem
25 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ցրօն / Ժամ : Շանթակող

Gündem :

23 Haziran 2024  

​Ara Güler`in kitabı Türkiye`de çocuk dostu kitaplar listesine dahil edildi -

​Ara Güler`in kitabı Türkiye`de çocuk dostu kitaplar listesine dahil edildi ​Ara Güler`in kitabı Türkiye`de çocuk dostu kitaplar listesine dahil edildi

Türkiye'nin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 1740 kitabı "çocuk dostu" olarak belirledi. Kitaplar arasında meşhur İstanbullu Ermeni sanatçı Ara Güler’in “Ara Güler -İyi Fotoğrafçı Dikiş Makinesiyle de Resim Çeker” kitabı da yer alıyor.

"Pollyanna", "Charlie'nin Çikolata Fabrikası", "Muhammed Ali Kimdi", "Leonardo da Vinci ve onun süper beyni", "Heidi", "Mutlu Prens" ve "Dede Korkut Hikayeleri" kitapları da listede yer aldı.

Türkiye'nin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bu girişimle ilgili bir açıklama yaptı.

Açıklamada, çocukların gelişimini desteklemek amacıyla oluşturulan özel komitenin piyasada mevcut basılı eserleri incelediği ve çocuklar için yararlı olan kitapları seçtiği belirtildi.

Komisyon psikologlar, çocuk gelişim uzmanları, sosyologlar, öğretmenler ve sosyal hizmet uzmanlarından oluşuyordu.

Kitap değerlendirme formu, çocukların yaş ve gelişim özellikleri dikkate alınarak geliştirildi.Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+