​Filistin Devlet Başkanı`nın Ofisi Ermenistan`ın kararını takdirle karşıladı - Gündem
25 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ցրօն / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

22 Haziran 2024  

​Filistin Devlet Başkanı`nın Ofisi Ermenistan`ın kararını takdirle karşıladı -

​Filistin Devlet Başkanı`nın Ofisi Ermenistan`ın kararını takdirle karşıladı ​Filistin Devlet Başkanı`nın Ofisi Ermenistan`ın kararını takdirle karşıladı

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın ofisi, Ermenistan'ın Filistin Devleti'ni resmen tanıma kararını takdirle karşıladı.

Yapılan basın açıklamasında, Filistin Devlet Başkanı ofisi "bu cesur ve önemli kararı" derin bir takdirle karşıladıklarını belirterek, bunu "ikili ilişkileri güçlendirme ve bölgede barış ve istikrarı teşvik etme yolunda kritik bir adım" olarak değerlendirdi.

Filistin Devlet Başkanı'nın ofisi, "Ermenistan'ın bu akıllıca kararı, iki devletli (yani İsrail ve Filistin) çözümün ilkelerine uyum sağlıyor, uluslararası irade ve meşruiyeti destekleyen stratejik bir tercih" diye ekledi.

Hatırlanacağı üzere, Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Cuma günü yaptığı açıklamada, Ermenistan yetkililerinin Filistin Devleti'ni tanıma kararı aldığını duyurmuştu. Dışişleri Bakanlığı'na göre, bu şekilde Ermenistan, "uluslararası hukuka ve halkların eşitlik, egemenlik ve barış içinde bir arada yaşama ilkelerine bağlılığını" yeniden teyit etmiştir.Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+