​İsrail Ermeni, Rum ve diğer Hıristiyan kiliselerinden vergi alacak - Gündem
25 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ցրօն / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

25 Haziran 2024  

​İsrail Ermeni, Rum ve diğer Hıristiyan kiliselerinden vergi alacak -

​İsrail Ermeni, Rum ve diğer Hıristiyan kiliselerinden vergi alacak ​İsrail Ermeni, Rum ve diğer Hıristiyan kiliselerinden vergi alacak

Büyük Hıristiyan kiliselerinin liderleri, İsrail yetkililerini ülkedeki Hıristiyan varlığına yönelik "koordineli saldırı" yapmak ve onlara karşı vergi soruşturması başlatmakla suçladı. Kudüs Ermeni Patrikhanesi ve Rum Ortodoks Kilisesi bir açıklama yaptı.

Açıklamaya göre, bu hamle yüzyıllardır süregelen statükoyu baltalıyor ve ülkede Hıristiyanların varlığına karşı artan hoşgörüsüzlüğü yansıtıyor. İsrailli yetkililer anlaşmazlığı rutin bir mali sorun olarak görüyor.

Hıristiyan kiliseleri büyük toprak sahipleri ve emlak vergisi ödememe konusunda uzun bir geleneğe sahip olduklarını söylüyorlar. Fonlarının devletin yararına olan hizmetlere yönlendirildiğini söylüyorlar: okullar, hastaneler ve bakımevleri.

Tel Aviv, Ramla, Nasıra ve Kudüs belediyeleri son aylarda ya uyarı mektupları gönderdi ya da iddia edilen vergi yükümlülükleri konusunda yasal işlem başlattı.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+