​ABD Dışişleri Bakanlığı Özel Temsilcisi Ermenistan`ın Syunik bölgesini ziyaret etti - Gündem
25 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ցրօն / Ժամ : Շանթակող

Gündem :

27 Haziran 2024  

​ABD Dışişleri Bakanlığı Özel Temsilcisi Ermenistan`ın Syunik bölgesini ziyaret etti -

​ABD Dışişleri Bakanlığı Özel Temsilcisi Ermenistan`ın Syunik bölgesini ziyaret etti ​ABD Dışişleri Bakanlığı Özel Temsilcisi Ermenistan`ın Syunik bölgesini ziyaret etti

ABD Dışişleri Bakanlığı Özel Temsilcisi Nina Khachikyan, yerel kültürel ve tarihi yerleri incelemek üzere Syunik bölgesini ziyaret etti.

Nina Khachikyan bu ziyaretle ilgili X hesabından paylaşımda bulundu.

ABD yetkilisi paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Evime dönmeden önce hafta sonunu Ermenistan'ın güneyinde bulunan Syunik'te geçirdim. Burası gerçekten inanılmaz bir yer. Tarihi, kültürü, harika insanları ve doğasının güzelliği beni büyüledi. Syunik'in doğal güzelliği şaşırtıcı ve her yer kadim tarihle dolu. Ermeniler burada binlerce, hatta on binlerce yıldır yaşıyor. Ermenistan'ın her yerinde olduğu gibi, Syunik'te de Ermenistan'ın 301 yılında Hristiyanlığı kabul eden ilk devlet olduğunu gösteren güzel eski kiliseler var. Ziyaret ettiğimiz bazı yapılar M.S. 400'lü yıllara dayanıyor."

ABD Dışişleri Bakanlığı Özel Temsilcisi, yaptığı paylaşımda ayrıca yerel mutfaktan da bahsederek, Syunik'te, tıpkı Ermenistan'ın diğer yerlerinde olduğu gibi, yiyeceklerin taze ve lezzetli olduğunu, ancak bölgeye özgü yemeklerin ve birçok çeşit dağ çayının bulunduğunu belirtti. Syunik bölgesine yakında tekrar dönmeyi umduğunu da ifade etti.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+