​Başbakan Paşinyan, Slovenyalı mevkidaşına tebrik mesajı gönderdi - Gündem
25 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ցրօն / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

28 Haziran 2024  

​Başbakan Paşinyan, Slovenyalı mevkidaşına tebrik mesajı gönderdi -

​Başbakan Paşinyan, Slovenyalı mevkidaşına tebrik mesajı gönderdi ​Başbakan Paşinyan, Slovenyalı mevkidaşına tebrik mesajı gönderdi

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Devlet Günü münasebetiyle Slovenya Cumhuriyeti Başbakanı Robert Golob'a tebrik mesajı gönderdi. Mesajda şu ifadelere yer verildi:

"Ermenistan Hükümeti ve şahsım adına, Slovenya Cumhuriyeti'nin ulusal bayramı olan Slovenya Cumhuriyeti Devlet Günü münasebetiyle en içten tebriklerimi ve en iyi dileklerimi iletiyorum.

Ermenistan Hükümeti'nin Slovenya ile karşılıklı çıkar alanlarında işbirliğini derinleştirme konusundaki ilgi ve kararlılığını bir kez daha teyit etmek isterim.

Ermenistan'da uygulanan demokratik reform sürecine ve Ermenistan-AB ortaklığının daha da geliştirilmesine verdiği destekten dolayı Slovenya'ya minnettarlığımı ifade ediyorum."

Başbakan Paşinyan ayrıca, Slovenya'nın, Ermenistan Cumhuriyeti'nin egemenliğini ve toprak bütünlüğünü koşulsuz destekleme konusundaki tutumunu çok takdir ettiğini de belirtti.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+