​Armen Grigoryan: Esirler sorununu barış anlaşması imzalamakla ilişkilendirmek doğru değildir - Gündem
25 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ցրօն / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

29 Haziran 2024  

​Armen Grigoryan: Esirler sorununu barış anlaşması imzalamakla ilişkilendirmek doğru değildir -

​Armen Grigoryan: Esirler sorununu barış anlaşması imzalamakla ilişkilendirmek doğru değildir ​Armen Grigoryan: Esirler sorununu barış anlaşması imzalamakla ilişkilendirmek doğru değildir

Ermenistan Güvenlik Konseyi Sekreteri Armen Grigoryan, tüm tutsakların ve esirlerin geri dönüşünün her zaman Ermenistan'ın gündeminde olduğunu bildirdi.

Armen Grigoryan konuyla ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Gerek Azerbaycan ile gerek uluslararası ortaklarımızla bu konuyu sürekli olarak tartışıyoruz. Bu yönde yoğun bir şekilde çalışıyoruz."

Güvenlik Konseyi Sekreteri'ne göre, tüm tutsakların geri dönüşü için çalışmalar devam ediyor.

Güvenlik Konseyi Sekreteri, ayrıca, şunları kaydetti:

"Bu konuyu barış antlaşmasıyla ilişkilendirmenin doğru olmadığını düşünüyorum, çünkü bizim görüşümüze göre onlar mümkün olan en kısa sürede Ermenistan'a dönmelidir, bu yönde çalışmaya devam etmemiz doğru olur. Barışın sağlanması aynı zamanda esirlerin serbest bırakılması anlamına gelir. Barışın kapsamlı bir şekilde sağlanması için her yönden çalışmalıyız ve barışın sağlanması aynı zamanda tutsakların ve esirlerin geri dönüşünü içermelidir."
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+