​Japonya`da ilk Ermeni TUMO merkezi 2025`te açılacak - Gündem
25 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ցրօն / Ժամ : Շանթակող

Gündem :

30 Haziran 2024  

​Japonya`da ilk Ermeni TUMO merkezi 2025`te açılacak -

​Japonya`da ilk Ermeni TUMO merkezi 2025`te açılacak ​Japonya`da ilk Ermeni TUMO merkezi 2025`te açılacak

Ermenistan merkezli Tumo Yaratıcı Teknolojiler Merkezi, Japonya'nın Takasaki kentinde Tumo CEO'ları Marie Lou Papazian ve Bekor Papazian ile Gunma Eyaleti Valisi Ichita Yamamoto'nun, Japonya'daki ilk Tumo Merkezi Tumo Gunma'nın 2025 yılının yaz aylarında kapılarını açacağı bir anlaşma imzaladığını bildirdi.

Yamamoto, "Tumo Gunma'nın ülkemizdeki birçok Tumo merkezinden ilki olacağına ve Ermenistan ile Japonya arasında daha güçlü bilişim ilişkilerinin önünü açacağına eminim" dedi.

Tumo'nun özel eğitim programını kullanan merkez, 1.000 genci 21. yüzyıl becerileriyle donatacak.

İlk TUMO Yaratıcı Teknolojiler Merkezi, tasarım ve yenilikçi teknolojiler alanında 12-18 yaşındaki gençlere eğitim vermek amacıyla Beyrut doğumlu ABD'li Ermeni Sam ve Silva Simonianlar tarafından 2011 yılında Yerevan’da kuruldu.

Şu anda Tumo merkezleri dünya çapında sekiz şehirde faaliyet göstermektedir: Paris, Lyon, Berlin, Mannheim, Coimbra, Kiev, Tiran ve Beyrut. Ayrıca Amsterdam, Los Angeles ve diğer birçok şehirde yeni merkezler açma planları da var.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+