​Gürcistan, Ermenistan ve Azerbaycan arasındaki diyaloğu teşvik etmeye hazır оlduğunu açıkladı - Gündem
25 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ցրօն / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

01 Temmuz 2024  

​Gürcistan, Ermenistan ve Azerbaycan arasındaki diyaloğu teşvik etmeye hazır оlduğunu açıkladı -

​Gürcistan, Ermenistan ve Azerbaycan arasındaki diyaloğu teşvik etmeye hazır оlduğunu açıkladı ​Gürcistan, Ermenistan ve Azerbaycan arasındaki diyaloğu teşvik etmeye hazır оlduğunu açıkladı

Gürcistan tarafı her zaman Ermenistan ve Azerbaycan arasındaki yapıcı iletişime katkıda bulunmaya hazırdır. TASS'ın aktardığına göre, Gürcistan Dışişleri Bakanı İlya Darchiashvili bu konuda bir açıklama yaptı.

Tiflis'e resmi bir ziyarette bulunan Azerbaycanlı mevkidaşı Ceyhun Bayramov ile ortak basın toplantısında Darchiashvili şunları ifade etti։ "Biz defalarca kanıtladık ve ben bir kez daha vurgulamak istiyorum ki Gürcistan her zaman Güney Kafkasya'da barışçıl iş birliği ve bir arada yaşamanın destekçisi olmuştur. Her zaman taraflar arasındaki yapıcı iletişime katkıda bulunmaya ve karşılıklı yarar sağlayan işbirliği yönünde somut adımlar atmaya hazırız."

Darchiashvili'nin belirttiği gibi, son toplantıda bakanlar ayrıca iki ülke arasındaki işbirliğini ve Gürcistan-Azerbaycan-Türkiye üçlü formatını da ele aldılar. Dışişleri Bakanları, bölgesel enerji projelerinin önemini ve Çin'den Kazakistan, Türkmenistan, Azerbaycan, Gürcistan ve Türkiye üzerinden Avrupa ülkelerine uzanan Orta (Trans-Hazar) Koridoru'nun taşımacılık rotasının önemini vurguladılar.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+