​Ermeni güreşçiler, Avrupa Şampiyonası`nda 1 altın, 3 gümüş ve 1 bronz madalya kazandı - Spor
25 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ցրօն / Ժամ : Շանթակող

Spor :

28 Haziran 2024  

​Ermeni güreşçiler, Avrupa Şampiyonası`nda 1 altın, 3 gümüş ve 1 bronz madalya kazandı -

​Ermeni güreşçiler, Avrupa Şampiyonası`nda 1 altın, 3 gümüş ve 1 bronz madalya kazandı ​Ermeni güreşçiler, Avrupa Şampiyonası`nda 1 altın, 3 gümüş ve 1 bronz madalya kazandı

Ermenistan Greko-Romen 17 Yaş Altı güreş takımı, Sırbistan'ın Novi Sad kentinde düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nda 1 altın, 3 gümüş ve 1 bronz madalya kazandı.

Ermenistan Eğitim, Bilim, Kültür ve Spor Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada takımımız takım sıralamasında ikinci sırada yer aldı. Ermenistan takımının tek altın madalyasını ise finalde 45 kiloda Rus Aslanbek Kostoev'i 10:0 yenen Marat Achemyan kazandı.

Yarı finalde Achemyan, Azerbaycanlı Nicat Isgandarli'yi 8:0 mağlup etti.

Ermenistan'ın diğer temsilcileri Yurik Mkhitaryan (51 kg), Alex Margaryan (60 kg) ve Seyran Kirakosyan (110 kg) gümüş, Narek Grigoryan (65 kg) ise bronz madalya kazandı.

17 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası 30 Haziran'a kadar sürecek. Greko-Romen müsabakalarının ardından serbest stil güreşçilere mindere çıkacak.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+