​Ermenistan Cumhurbaşkanı, ABD Bağımsızlık Günü vesilesiyle ABD`nin Ermenistan Büyükelçisi`ni ziyare - Gündem
25 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ցրօն / Ժամ : Շանթակող

Gündem :

02 Temmuz 2024  

​Ermenistan Cumhurbaşkanı, ABD Bağımsızlık Günü vesilesiyle ABD`nin Ermenistan Büyükelçisi`ni ziyare -

​Ermenistan Cumhurbaşkanı, ABD Bağımsızlık Günü vesilesiyle ABD`nin Ermenistan Büyükelçisi`ni ziyare ​Ermenistan Cumhurbaşkanı, ABD Bağımsızlık Günü vesilesiyle ABD`nin Ermenistan Büyükelçisi`ni ziyaret etti

Ermenistan Cumhurbaşkanı Vahagn Khachaturyan, 1 Temmuz'da Amerika Birleşik Devletleri'nin Bağımsızlık Günü öncesinde, ABD'nin Ermenistan Büyükelçisi Kristina Kvien'i ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Khachaturyan, Başkan Biden, Büyükelçi Kvien, Büyükelçilik personeli ve dost Amerikan halkına tebriklerini ve en iyi dileklerini iletti.

Cumhurbaşkanı, ABD'in Ermenistan ekonomisinin gelişimine gösterdiği desteği yüksek takdirle karşıladıklarını belirtti. Cumhurbaşkanı, ABD'nin Ermenistan'daki demokratik reform sürecine sağladığı yardıma özel önem verdiğini vurguladı ve birkaç gün önce alınan Ermenistan-ABD stratejik ortaklık kararını memnuniyetle karşıladığını da ifade etti.

ABD'nin Ermenistan Büyükelçisi ziyaretten ve tebriklerden dolayı teşekkür ettiğini ifade ederek şu sözleri dile getirdi:

"Son yıllarda, Ermenistan ile ABD arasındaki ikili ilişkilerde büyük ilerleme kaydedildi. Bu konuda katkıda bulundunuz ve aktif bir şekilde yer aldınız, özellikle yakın zamanda gerçekleştirdiğiniz Kaliforniya ve ABD Batı Kıyısı ziyaretiyle. Ermenistan Hükümetine ve Ermenistan halkına ilişkilerimizi derinleştirdikleri için teşekkür etmek istiyorum."

Görüşmede, Ermeni-Amerikan ilişkilerinin mevcut gündemi ve ikili işbirliğinin geliştirilme perspektifleri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+