​Mirzoyan: Bakü barış anlaşmasının imzalanmasının önüne yapay engeller koyuyor - Gündem
25 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ցրօն / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

03 Temmuz 2024  

​Mirzoyan: Bakü barış anlaşmasının imzalanmasının önüne yapay engeller koyuyor -

​Mirzoyan: Bakü barış anlaşmasının imzalanmasının önüne yapay engeller koyuyor ​Mirzoyan: Bakü barış anlaşmasının imzalanmasının önüne yapay engeller koyuyor

Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan Gürcü mevkidaşı ile Tiflis'te düzenlenen ortak basın toplantısında, "Bakü barış anlaşmasının imzalanmasına yapay engeller çıkarıyor" diye duyurdu.

Bakan, Azerbaycan ile ilişkilerin normalleşmesine destek veren Gürcistan tarafına teşekkür etti.

Mirzoyan, Ermenistan-Azerbaycan sınır belirleme sürecinin başlatılması ve sürdürülmesinin önemine dikkat çekerek, bu sürecin Almatı Bildirgesi temelinde ilerlediğini kaydetti.

"Sürecin devamını çok önemsiyoruz. Barış anlaşmasının hazırlıkları da paralel olarak sürüyor, Ermenistan da burada çok yapıcı bir ruh halinde. Biz bunu gerçekçi buluyor ve umuyoruz… Ben de bizzat söyledim, yoğun bir çalışmayla hazırlıkların tamamlanıp Azerbaycan'la barış anlaşmasının imzalanmasının bir ay içinde mümkün olduğunu söyledim. Teklifin olumlu yanıt aldığını söyleyemem, tam tersine süreci engelleyen yeni, yapay engeller görüyoruz ancak bölgede kalıcı barış için gerçekten tarihi bir fırsat olduğuna inanmayı sürdürüyoruz." şeklinde konuştu.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+