​Hrant Dink Vakfı`ndan Ermeni okullarının mezunlarına çağrı - Gündem
25 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ցրօն / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

05 Temmuz 2024  

​Hrant Dink Vakfı`ndan Ermeni okullarının mezunlarına çağrı -

​Hrant Dink Vakfı`ndan Ermeni okullarının mezunlarına çağrı ​Hrant Dink Vakfı`ndan Ermeni okullarının mezunlarına çağrı

"Okullarınızın arşivlerini dijitalleştiriyoruz. Fotoğraflar, karne, diploma ve etkinlik broşürleri gibi belgelerinizi bizimle paylaşarak, okullarınızın hafızasını korumaya katkıda bulunabilirsiniz.”

Hrant Dink Vakfı (HDV) İstanbul'daki beş Ermeni okulunun mezunlarına, okul arşivlerinin dijitalleşmesine destek olmak için çağrıda bulundu.

Pangaltı Anarad Hığutyun, Bomonti Mıhitaryan, Karagözyan, Getronagan ve Khorenyan Okulları mezunları, çalışmaya katkıda bulunmak için 20 Eylül 2024'e kadar ilgili materyalleri vakıfla paylaşabilecek.

Çalışmayla ilgili vakıftan yapılan açıklama şöyle:

“Hrant Dink Vakfı olarak okullarınızın arşivlerini dijitalleştiriyor, bu değerli bilgilerin gelecek nesillere sağlıklı bir şekilde aktarılması için çalışıyoruz. Çalışmayı zenginleştirebilmek için ilgili okulunuza, öğrencilere ve etkinliklere dair fotoğrafları, karne, diploma gibi belgeleri, okul etkinliklerine dair broşür ve benzeri malzemeleri bizimle paylaşmanızı rica ediyoruz. Her türlü katkı, okulların hafızasını korumak ve aktarmak için çok değerli olacaktır.

“Anarad Hığutyun Binası’na gelme imkânı olanlar materyallerini hafta içi 11.00-17.00 saatleri arasında Anarad Hığutyun Binası’na getirebilir. Gelme imkânı olmayan kişiler arsiv@hrantdink.org adresi üzerinden bizimle iletişime geçebilir. Materyaller dijital formata çevrilip kopyalandıktan sonra sahiplerine geri verilecektir.”


Bu haber bianet kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (bianet) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(bianet). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+