​Ermenistan Başbakan Yardımcısı Çin büyükelçisini kabul etti - Gündem
25 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ցրօն / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

09 Temmuz 2024  

​Ermenistan Başbakan Yardımcısı Çin büyükelçisini kabul etti -

​Ermenistan Başbakan Yardımcısı Çin büyükelçisini kabul etti ​Ermenistan Başbakan Yardımcısı Çin büyükelçisini kabul etti

Ermenistan Başbakan Yardımcısı Mher Grigoryan, ülkemizdeki diplomatik görevini tamamlayan Çin Halk Cumhuriyeti'nin Ermenistan Büyükelçisi Fan Yong'u kabul etti.

Başbakan Yardımcısı, büyükelçiye diplomatik görevi süresince yaptığı çalışmalar ve Ermeni-Çin ilişkilerinin gelişimine katkılarından dolayı teşekkür etti.

Çin Büyükelçisi, Başbakan Yardımcısına görev süresi boyunca sağlanan sıcak ve yapıcı ilişkiler ile destek için teşekkür etti.

Görüşmede, Ermeni-Çin işbirliğinin ana yönleri ele alındı, kaydedilen ticaret hacminin büyümesi vurgulandı ve karşılıklı ilgi alanlarındaki ilişkilerin geliştirilme perspektifleri üzerine fikir alışverişinde bulunuldu. Her iki taraf da Ermenistan'ın büyük bölgesel programlara katılımının önemini vurguladı ve eğitim alanında işbirliğinin derinleştirilmesi gerektiğini belirtti.

Başbakan Yardımcısı ve Büyükelçi, iki ülkenin devletlerarası ilişkilerinin gelişimi açısından Ermeni ve Çin halkları arasındaki temasların artırılmasının önemini de vurguladı.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+