​USAID Başkanı Samantha Power Ermenistan’a geldi - Gündem
25 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ցրօն / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

08 Temmuz 2024  

​USAID Başkanı Samantha Power Ermenistan’a geldi -

​USAID Başkanı Samantha Power Ermenistan’a geldi ​USAID Başkanı Samantha Power Ermenistan’a geldi

ABD Uluslararası Kalkınma Ajansı başkanı Samantha Power, Yerevan’a geldi.

Ziyaret sırasında Power, Ermenistan’daki USAID misyonuna göre hükümet yetkilileri, sivil toplum temsilcileri, medya ve iş dünyası liderleri ile görüşecek.

ABD, Ermenistan’ın demokrasisi, ekonomik dayanıklılığı, egemenliği ve toprak bütünlüğüne olan sarsılmaz desteğini yeniden teyit ediyor.

Power, 11 Temmuz’a kadar Ermenistan’da olacak. Ermenistan misyonu daha önce, Power’ın ABD’nin Ermenistan ile derinleşen ortaklığını teyit etmek, USAID’nin Ermenistan hükümetinin reform gündemine olan desteğini vurgulamak ve Ermenistan’ın dayanıklılığını artırma çabalarını ilerletmek amacıyla Yerevan’a geleceğini bildirmişti.

Hatırlanacağı üzere Başbakan Nikol Paşinyan, 5 Nisan’da Brüksel’de Power ile bir araya geldi. Samantha Power, USAID’nin Ermenistan ile yakın işbirliğini sürdüreceğini ve demokrasiyi güçlendirmek ve geliştirmek için hükümetin programlarına sürekli destek sağlamaya hazır olduğunu belirtti.

Paşinyan-Power görüşmesinden birkaç gün sonra, USAID’nin Yerevan ofisi, Ermenistan halkına destek olarak 33 milyon dolar sağladığını ve Washington’un Ermenistan’a olan desteğini artırdığını duyurdu.

1992’den bu yana, ABD, demokratik reformları, ekonomik büyümeyi ve dayanıklılığı desteklemek ve insani yardım sağlamak için Ermenistan’a yaklaşık 3.3 milyar dolar yatırım yaptı.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+