Alman ″Herman Ehlers Fonu″ temsilcileri Ermeni kilisesi tarih ve geleneklerine ilişkin bilgi aldılar - Gündem
29 Ocak 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Արաց / Օր : Վարագ / Ժամ : Մթացեալ

Gündem :

12 Ekim 2011  

Alman ″Herman Ehlers Fonu″ temsilcileri Ermeni kilisesi tarih ve geleneklerine ilişkin bilgi aldılar

Alman ″Herman Ehlers Fonu″ temsilcileri Ermeni kilisesi tarih ve geleneklerine ilişkin bilgi aldılar Alman ″Herman Ehlers Fonu″ temsilcileri Ermeni kilisesi tarih ve geleneklerine ilişkin bilgi aldılar

Alman ″Herman Ehlers″ Siyasi Araştırmalar Fonu temsilcileri Ermeni halkının manevi mirasına ilişkin bilgilenmek üzere Ermenistan’ı ziyaret ettiler. Fon Heyetinde Almanya’nın Schleswig-Holstein eyaletinden bir grup resmi yetkili, üniversite öğretim üyeleri ve okul müdürleri yer almaktaydı.

Ana Taht Az. Etchmiatsin’den verilen bilgiye göre; konuklar 10 Ekim’de Ahmiatsin’na Taht Az. Etchmiatsin’i ziyaret ettiler. Burada konukları Kiliselerarası İlişkiler Ofisi direktörü Piskopos Hovakim Manukyan karşıladı ve Ermeni kilisesi tarih ve geleneklerine ilişkin ayrıntılı açıklamalarda bulundu. Önzellikle Soykırım yıllarında ve Sovyet iktidarı döneminde Ermeni Kilisesinin içinde bulunduğu zorluklar ve bugün Ermeni halkının yaşamındaki manevi misyonunun gerçekleştirilmesi yönünde atılan adımlardan bahs edildi.

Piskopos Manukyan konukların Emeni kilisesinin diğer kardeş Hıristiyan kiliselerle ilişkilerine ilişkin sorularını da yanıtladı.Bu haber .... kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+