Taksilerde güvenlik tartışması!.. - Gündem
07 Mart 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Մեհեկան / Օր : Աստղիկ / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

13 Ekim 2011  

Taksilerde güvenlik tartışması!.. -

Taksilerde güvenlik  tartışması!.. Ermeni asıllı M. adlı kadın taksi şoförü tarafından Ermeni olduğu gerekçesiyle dövülünce, "Taksilerde güvenlik" tartışması yeniden alevlendi...

Ermeni asıllı M. adlı kadın taksi şoförü tarafından Ermeni olduğu gerekçesiyle dövülünce, "Taksilerde güvenlik" tartışması yeniden alevlendi...

Zincirlikuyu Mezarlığı’nın önünde taksiye binen Ermeni asıllı M. adlı kadın taksi şoförü tarafından Ermeni olduğu gerekçesiyle dövüldüğünü ve hakarete maruz kaldığını iddia etti.

YAHUDİ MİSİN, ERMENİ Mİ?
Radikal gazetesinin haberine göre; evine gitmek için 5 Ekim’de Zincirlikuyu Mezarlığı önünden taksiye binen Ermeni asıllı M.’nin yolculuğu kabusa döndü. İddiaya göre, yol tarif ettiği taksicinin, “Şiven bozuk, Yahudi misin, Ermeni mi?” sorusunu, “Ermeniyim” diye yanıtlayan M. beklemediği bir cevap aldı: “Sizin kutsal kitabınız ne anlatıyor, siz kimsiniz, burada işiniz ne?”

MÜŞTERİSİNİ DÖVÜP CADDE ORTASINDA BIRAKIP KAÇTI
M., bunun üzerine araçtan inmek istedi ancak taksi şoförünün engeliyle karşılaştı. “Sen kafirsin, cehennemde yanacaksın” cümlesine karşı, “Bana kafir diyemezsin” diyen M., şoför tarafından yumruklanıp caddeye bırakıldı. Kaşı patlayan M.’ye ilk müdahale yoldan geçen bir avukattan geldi. Avukat taksinin plakasını alarak M.’yi karakola götürdü.

KORKUNCA ŞİKAYETİNİ GERİ ALMAK İSTEDİ
M., ifade verdikten sonra taksicinin geçmişinde taciz olduğunu ve halen gasptan arandığını öğrenince korktu ve şikayetini geri almak istedi. Emniyet Amiri Ahmet Katipoğlu ve Asayiş Müdürü Cihan Demirbilek de devreye girerek M.’nin korkmamasını, şikayetinden de vazgeçmemesini istedi.

YALAN BEYAN VERDİ
Bunun üzerine ikna olan M. şikayetinden vazgeçmedi. Taksici hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. Taksicinin suçu üstlenmek için savcılığa gelen bir yakını da “yalan beyanda bulunmak” suçlamasıyla soruşturmaya dahil edildi.

POLİS TİTİZ DAVRANDI
M.’nin avukatı Kezban Hatemi, polisin konuya titizlikle yaklaştığını belirterek, “Emniyet Genel Müdürlüğü konuya sıradan bir darp gibi yaklaşmadı. Titizlikle ilgilenip, suç duyurusunun gerçekleşmesini sağladılar. Başsavcı Nurten Altınok da, taksicinin suçu üstlenmek için gelen bir yakınının ifadesini ‘yalan beyan’ saydı, ona da dava açılacak” diye konuştu.

Bu haber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı () ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+