Hayal`in babası: Bir istihbaratçı binbaşı oğlumun eylemi nedeniyle beni kutladı - Gündem
26 Mayıs 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Մարերի / Օր : Նպատ / Ժամ : Թաղանթեալ

Gündem :

15 Kasım 2011  

Hayal`in babası: Bir istihbaratçı binbaşı oğlumun eylemi nedeniyle beni kutladı

Hayal`in babası: Bir istihbaratçı binbaşı oğlumun eylemi nedeniyle beni kutladı Hayal`in babası: Bir istihbaratçı binbaşı oğlumun eylemi nedeniyle beni kutladı

Hrant Dink cinayeti davasının azmettiricisi olmakla suçlanan tutuklu sanıklardan Yasin Hayal`in babası, çarpıcı iddialarda bulundu.Bahattin Hayal, Dink cinayeti sonrasında ismini vermeyen, Mardin`de görevli bir istihbarat binbaşı ile Trabzon Terörle Mücadele Şube Müdürü Yahya Öztürk`ün oğlunun eylemi sebebiyle kendisini kutladığını ileri sürdü. Bunu ifadesi alınırken savcılara anlattığını aktaran Hayal, daha sonra iki savcının, verdiği bu ifadeleri değiştirmesi için kendisine baskı yaptığını da ifade etti.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi`ndeki 21. duruşmaya tutuklu sanıklar Erhan Tuncel ile Yasin Hayal getirildi. Mahkeme başkanı Rüstem Eryılmaz, ilk olarak dosyaya gelen evrakları okudu. Yasin Hayal`in akıl sağlığının yerinde olup olmadığına ilişkin Adli Tıp Kurumu`ndan istenen raporun geldiğini belirtti. Raporun `Yasin Hayal`in cezai sorumluluğunun tam olduğu` yönünde olduğunu ifade etti. Taleplere ilişkin görüşü sorulan savcı Hikmet Usta, bir önceki duruşmada mütalaa sunulurken müdahil avukatlarının salonu terk ettiğini hatırlattı. Bu davranışla `olumsuz bir tutum takınıldığını` ifade eden Usta, "Mütalaa ile hiçbir davanın bitirilmesi gibi bir tutum ortaya çıkarılamaz. Hakikat asla gizlenemeyecek bir gerçektir. Karanlık noktalar aydınlatılacaktır. Kimse merak etmesin." diye konuştu.

Duruşmada Yasin Hayal`in babası Bahattin Hayal hakimden söz istedi. Hakim duruşmanın bu aşamasında kendisine söz veremeyeceğini söyleyince Hayal, oturumun ardından savcıyla görüştü. Çıkışta basının konuyla ilgili sorularını cevaplayan Hayal, cinayetin işlendiği tarihlerde yeğeni aracılığıyla Mardin`de görev yapan istihbarat sınıfına mensup bir binbaşının tebrik mesajı gönderdiğini açıkladı. Trabzon Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürü Yahya Öztürk`ün ifade verirken de kendisine, "Biz devlet ve milletimiz için çalışıyoruz. Yasin de bunlardan biridir. Devlete çalışanlardan. Yasin çok yakın bir zamanda çıkacaktır. Yasin gibilere bu devletin ihtiyacı vardır." dediğini öne sürdü.

http://zaman.com.tr/haber.do?haberno=1202116&title=hayalin-babasi-bir-istihbaratci-binbasi-oglumun-eylemi-nedeniyle-beni-kutladiBu haber .... kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.
+