Ulusal Güvenlik Servisi 3 kişiyi vatana ihanetle suçladı - Gündem
26 Mayıs 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Մարերի / Օր : Նպատ / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

22 Kasım 2011  

Ulusal Güvenlik Servisi 3 kişiyi vatana ihanetle suçladı

Ulusal Güvenlik Servisi 3 kişiyi vatana ihanetle suçladı Ulusal Güvenlik Servisi 3 kişiyi vatana ihanetle suçladı

Ulusal Güvenlik Servisi Teftiş Dairesi 3 kişiye yönelik vatana ihanet ve diğer 3 kişiye yönelik durumdan habedar olup ihbarda bulunmamak thamıyla açtığı ceza dosyası soruşturmasını tamamladı. Dosya esas üzerinden incelemede bulunmak üzere 15 Kasım 2011’de Erivan Kentron ve Nork-Maraş Genel Hukuk Mahkesi’ne sevk edildi.

Ermenistan Cumhuriyet Başsavcılığı basın servisinden NEWS.am’e verilen bilgiye göre; K. Mehrabyan, R. Matevosyan ve A. Çtrkyan Türkiye’de Azerbaycan istibarat servisi görüş alanına girdiler ve para karşılığında işbirliğinde bulunma teklifi aldılar. Anılan kişilere özellikle Ermenistan ve Dağlık Karabağ Silahlı Kuvvetleri, bunların komuta kademesi, birimleri ve teknik donanımına ilişkin bilgi toplamaları talimatı verildi.

Ayrıca Ermenistan yurttaşları K. Petrosyan, A. Avetikyan ve D. Avetikya, K. Mehrabyan’ın para karşılığı bilgi temin etme ve bunu Azeri istihbarat servisine aktarmakla yükümlendiğini bildikleri halde duruma ilişkin güvenlik organlarına ihbarda bulunmadıkları açıklığa kavuşturuldu.

Yapılan ön soruşturma sonucu temin edilen delillerle K. Mehrabyan ve R. Matevosyan aleyhine Ermenistan Cumhuriyeti Ceza Yasası m. 299/I. ks. ve A. Çtrkyan’a Ceza Yasası m. 38 ve m.299/I. ks. gereği vatana ihanet suçlamasıyla dava açıldı.

K. Petrosyan, A. Avetikyan ve D. Avetikya’a karşı Ermenistan Cumhuriyeti Ceza Yasası m. 335/I. ks. gereği suça ilişkin habedar olup ihbar etmemek suçlamasıyla dava açıldı.

http://news.am/tur/news/82733.htmlBu haber .... kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.
+