Narine Mkrtchyan’a şantaj yapıp intihar etmesine sebep olanlar için 12 yıl istendi - Gündem
18 Ağustos 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Նավասարդ / Օր : Մասիս / Ժամ : Մթացեալ

Gündem :

04 Temmuz 2012  

Narine Mkrtchyan’a şantaj yapıp intihar etmesine sebep olanlar için 12 yıl istendi

Narine Mkrtchyan’a şantaj yapıp intihar etmesine sebep olanlar için 12 yıl istendi Ne kadar ceza alacaklar?

Ermeni uyruklu Narine Mkrtchyan’ın görüntülerini çekip şantaj yaparak intihar etmesine neden olmuşlardı

Ne kadar ceza alacaklar? Narine’yi intihara sürükleyen kardeşlere 12 yıl hapis istendi

Ermeni uyruklu Narine Mkrtchyan’ın cinsel içerikli görüntülerini cep telefonu ile gizlice çekip şantaj yaparak intihar etmesine neden oldukları iddiasıyla tutuklanan Orhan Okumuş ve ağabeyi Barış Okumuş hakkındaki soruşturma tamamlandı. Savcı, iki kardeşe 6 ile 12 yıl arasında ceza istiyor

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nca hazırlanan iddianameye göre, şüpheli Orhan Okumuş, Kumkapı semtinden komşusu olması nedeniyle tanıştığı maktule Narine Mkrtchyan ile duygusal arkadaşlık kurup bir müddet sonra evlenmeye karar verdiler ve bunu ailelerine açıkladılar. Ailelerin kabul etmesiyle nişan hazırlıkları yapılırken Orhan Okumuş ve Narine Yenibosna’daki bir evde cinsel ilişkiye girdiler. Bu ilişkilerden birinde cep telefonunun kamerasını açan Orhan Okumuş, cinsel ilişki sırasında Narine’nin sesini ve daha sonra odada dolaştığı sırada da görüntüsünü gizlice kaydetti. Okumuş daha sonra bu görüntüleri evdeki masaüstü bilgisayara attı ve ağabeyi olan diğer şüpheli Barış’a da gösterdi.

Barış Okumuş da Narine ’ye giderek kendisiyle de ilişkiye girmemesi halinde bunu ağabeyi Zhora Mkrtkchyan’a göstermekle tehdit etti. Narine ise kardeşi ile evlenme hazırlığında olduğu birisine böyle bir teklifte bulunulmasının çok yanlış olacağını söyleyerek reddetti. Sinirlenen Barış Okumuş, Zhora ’ya giderek kardeşinin nerede olduğunu sordu. Zhora da kız kardeşinin Aysun isimli arkadaşı ile buluşmaya gittiğini söyledi. Narine ’nin Aysun ile değil kardeşi Orhan ile birlikte olduğunu söyleyen Barış Okumuş, Zhora’yı ikisinin birlikte olduğu Yenibosna’daki eve götürdü. Ancak Orhan ve Narine’nin evden ayrılmaları nedeniyle bulamadılar. Barış Okumuş bunun üzerine bilgisayardaki görüntüleri hafıza kartına yükleyip verdi.

Siyanürle intihar etti

Kızgın bir şekilde eve dönen Zhora, bir süre sonra eve gelen kardeşine nerede olduğunu sordu. Aysun ile birlikte olduğunu söyleyen Narine’ye tokat atıp, hafıza kartını bilgisayara takıp gösterdi. Şoka giren Narine, hafıza kartını alıp yuttu ve Barış’ın kendisine şantaj yaptığını söyledi.

Ardından sevgilisi Orhan’ı arayan Narine canına kıymak istediğini söyledi. Orhan ise “Canını sıkma saçmalık yapma her şey düzelir ” diyerek teselli etmeye çalıştı. Orhan konuşma sırasında ayrıca artık evlenme niyetinden de vazgeçtiğini söyledi. Bunalıma giren Narine ertesi gün çalıştığı gümüş atölyesinde siyanür içerek hayatına son verdi.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı İbrahim Kayapınar, Orhan Okumuş’a, Narine’nin intihar etmesine neden olmak; kardeşi Barış Okumuş’a, Narine’ye şantaj yapmak, gene Orhan Okumuş’a, bu suça iştirak etmek suçlarından dava açtı. Orhan Okumuş’un 4 yıldan 12 yıla kadar, ağabeyi Barış Okumuş’un 2 yıldan 6 yıla kadar hapsi isteniyor.

GAZETE VATAN .COMBu haber ..... kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+