Milletvekilinden Kefenli Eylem - Gündem
29 Mayıs 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Մարերի / Օր : Վարագ / Ժամ : Այգ

Gündem :

09 Temmuz 2012  

Milletvekilinden Kefenli Eylem

Milletvekilinden Kefenli Eylem CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Çıldır Adliyesi`nin kapatılmasını, kefen giyerek protesto etti.

Hükümet Konağı önünde bir grup partili ve vatandaşla bir araya gelen Öğüt, yanında getirdikleri kefenleri giyerek, basın açıklaması yaptı.

Öğüt, burada yaptığı konuşmada, vatandaşlarla kefen giyerek saf saf mezara girmeye hazır olduklarını, ama adliyenin kapatılmasına hazır olmadıklarını, buna gönlünün razı olmadığını söyledi.

Sınır il olan Ardahan`da bayrağı dalgalandırarak bekçilik yapacaklarını belirten Öğüt, yıllardır hizmet veren Çıldır Adliyesi`nin kapatılmasına karşı olduklarını ifade etti.

Devletten bu konuda büyüklük istediklerini belirten Öğüt, şöyle konuştu:

"Adliyemizin geri verilmesini istiyoruz. Aksi takdirde burada göç durmayacaktır. Buradan göç olduğu zaman, bu topraklar boşaldığında, topraklarımızda gözü olanlar, başta Ermenistan olmak üzere bu toprakları isteyeceklerdir. Vatandaşlar olarak, Çıldır halkı olarak, Ardahan halkı olarak protesto ediyoruz. Bizi diri diri toprağa gömmeyin. Adliyemizi elimizden almanız demek, Çıldır halkını diri diri toprağa gömmenizdir, kefen giydirmenizdir. Biz bu kefeni giydik. Artık burada akil insanlar görev yapacaktır."

Ermeni diasporasının Ağrı Dağı dahil bölgeyi kendi toprakları saydığını kaydeden Öğüt, "Bu topraklarda devletin her türlü imkanı vatandaşa sunması lazım" diye konuştu.

Konuşmaların ardından temsili olarak Akil Adamlar Mahkeme heyeti oluşturuldu. Grup, daha sonra dağıldı.

http://www.sondakika.com/haber/haber-milletvekilinden-kefenli-eylem-3770439/Bu haber .... kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.
+