Agnieszka Holland: Ermeni Soykırımına ilişkin iyi bir film çekmek gerekli - Gündem
18 Ağustos 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Նավասարդ / Օր : Մասիս / Ժամ : Մթացեալ

Gündem :

16 Temmuz 2012  

Agnieszka Holland: Ermeni Soykırımına ilişkin iyi bir film çekmek gerekli

Agnieszka Holland: Ermeni Soykırımına ilişkin iyi bir film çekmek gerekli Agnieszka Holland: Ermeni Soykırımına ilişkin iyi bir film çekmek gerekli

Ermeni Soykırımına ilişkin, trajedinin özünü tamamıyla yansıtacak ağırlıklı bir film çekmek gerekli. Açıklama bugün 14 Temmuz’da Erivan’da düzenlenen basın toplantısında 9. Uluslararası Erivan Altın Kayısı Film Festivaline davetli rejisör Agnieszka Holland’dan geldi.

″Siz hala gerçeklik için mücadele etme ihtiyacındasınız″ diyen Holland, birçok siyasi konunun Batı sinematografisinde gereğince temsil edilmediğini sözlerine ekledi. Holland ″Hatta yüksek eğitim görmüş insanların çoğu Sovyetler Birliğinde 30-40-50’li yıllarda ne olduğuna dair tasavvur sahibi değiller. Bunun suçlusu, esasta konuyu oldukça iyi sunamayan sinematografidir″ kanaatini ifade etti.

Polonyalı rejisör ödül ve armağanların, takdir edilmeyi göstediğinde önemli olduğunu kaydetti ancak ″Ben para için film çekmiyorum. Bugüne kadar bana sevdiğim iş için para ödemelerine şaşırıyorum″ dedi.

9. Uluslararası Erivan Altın Kayısı Film Festivali çerçevesinde, 2011 Oscar’a aday ″Karanlık içinde″ filmi gösterilen Rejisör Agnieszka Holland’a ″Parajanov Taleri″ ödülü sunulacak.Bu haber ..... kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+