Diyarbakır Belediye başkanı Erivan Belediye başkanına selamlarını iletti, işbirliği umudunu ifade etti - Gündem
29 Mayıs 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Մարերի / Օր : Վարագ / Ժամ : Այգ

Gündem :

21 Temmuz 2012  

Diyarbakır Belediye başkanı Erivan Belediye başkanına selamlarını iletti, işbirliği umudunu ifade etti

Diyarbakır Belediye başkanı Erivan Belediye başkanına selamlarını iletti, işbirliği umudunu ifade etti Diyarbakır Belediye başkanı Erivan Belediye başkanına selamlarını iletti, işbirliği umudunu ifade etti

Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir, üç gün süren İş Konferansı katılımcıları Ermenistan «Kadınlar Forumu» Toplumsal Kuruluşu ve TürkiyeDoğu ve Güneydoğu İş Kadınları Derneği DOGÜNKAD üyesi iş kadınlarıyla yemekte bir araya geldi.

NEWS.am kaynaklarının verdiği habere göre; Diyarbakır Belediye Bşk. Osman Baydemir buluşmada iki ülke iş kadınlarının sosyal ve ekonomik gelişim işindeki rollerinin önemli olduğunu belirterek başarılar diledi. Baydemir, bugün benzeri işbirliğine başlayanların 10 yıl sonra çok kazançlı bir konumda olacaklarını ve kimsenin onlarla mücadele edemiyeceği kaydetti.

Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir, Ermenistan «Kadınlar Forumu» Toplumsal Kuruluşu Bşk.Lilit Avetisyan’la sohbetinde Ermenistan’ın başkenti Erivan’ın Kürtler için istisnai bir önemi olduğunu kaydetti. Baydemir, Türkiye’de Kürtçenin yasaklı oldığu yıllarda, Türkiye’nin Doğu bölgelerinde yaşayan Kürtlerin, dillerini Erivan Radyosu sayesinde muhafaza ettiklerini ifade etti.

″Erivan Belediye Başkanına samimi selamlarımı iletiniz. Diyarbakır’ın Erivan’la kardeş kentler olması arzuluyorum.Şu anda siyaseten zor bir dönem ancak yakın gelecekte Erivan’la işbirliği olanağına sahip oluruz″ diyen Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir, dünyada en fazla ziyaret etmeyi arzuladığı 3 kentten birinin Erivan olduğunu belirtti.

Misafir eden tarafın konuklara sürprizi Ermeni halk şarkıları icra eden Kürt bayan şarkıcı oldu. Şarkıcının icraları yoğun alkış topladı.Bu haber .... kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.
+