Millet Meclisi Bşk. Yard.: Ermenistan, Azerbaycan’ın provokatif adımlar atmasına izin vermez - Gündem
24 Temmuz 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

06 Eylül 2012  

Millet Meclisi Bşk. Yard.: Ermenistan, Azerbaycan’ın provokatif adımlar atmasına izin vermez -

Millet Meclisi Bşk. Yard.: Ermenistan, Azerbaycan’ın provokatif adımlar atmasına izin vermez Millet Meclisi Bşk. Yard.: Ermenistan, Azerbaycan’ın provokatif adımlar atmasına izin vermez

Varolan bariz ve karanlık odada kara kedi, eğer bu kara kedi bir diğe ülkenin cumhurbaşkanının omuzları üzerinde oturmuşsa, aramanın anlamı yok. Açıklama 5 Eylül’de Millet Meclisi olağanüstü oturumu enasında Millet Meclisi Bşk. Yard. Eduard Şarmazanov’dan geldi.

Şarmazanov, taraflarından birinin NATO ve AB üyesi bir ülkeyle işlem gerçekleştirildiğini belirtti. Şarmazanov, bu anlamda gerçekleşenin evrensel değerlere ve Macaristan’ın üyesi olduğu bu kuruluşların itibarına büyük bir darbe olduğunu kaydetti. Evrensel değerler ve insan hakları faşizm ve ırkçılıkla eşit gelişemezler.

Millet Meclisi Bşk. Yard. 20. yy’ın 30’lu yıllarında Adolf Hitler’le işbirliğine giden ülkeler olduğunu, sonucunda bu işbirliğinin neyle sonuçlandığının açıklığa kavuştuğunu kaydederek ″Bugün nasyonal-sosyalizmin takipçileri komşu Azerbaycan’da yeniden doğmuş durumdalar ve ne yazık ki AB üyesi tüm ülke liderleri nezdinde sponsorlara sahipler. Bu anlamda Macaristan’ın üyesi olduğu bu kuruluşlara yönelik keskin ve eleştirel demeçler verilmeli. Yapılan duyurularda ne yazık ki somut değerlendirmeler içerenler ve eşit takdirde bulunma çabası olanlar bulunmaktaydı.″ dedi.

Şarmazanov ″Dağlık Karabağ çatışmasının çözüm müzakere sürecinde hem Ermenistan hem de Dağlık Karabağ Cumhuriyeti, sorunun çözümüne taraftarlar. Ancak biz komşu Azerbaycan’ın provokatif adımlar atmasına izin vermeyiz″ dedi.

Bu haber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı () ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+