Ermeni iş kadınları, Başkan Abdullah Demirbaş`ı makamında ziyaret etti. - Gündem
28 Ocak 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Արաց / Օր : Սիմ / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

23 Ekim 2011  

Ermeni iş kadınları, Başkan Abdullah Demirbaş`ı makamında ziyaret etti.

Ermeni iş kadınları, Başkan Abdullah Demirbaş`ı makamında ziyaret etti. Ermeni iş kadınları, Diyarbakır`ın merkez Sur İlçe Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş`ı makamında ziyaret etti.

Ermeni iş kadınları, Diyarbakır`ın merkez Sur İlçe Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş`ı makamında ziyaret etti.

Ermeni Surp Sarkis Giragos Kilisesi`nin açılışı için kente gelen Ermenistanlı iş kadınlarından Karıne Ghukasyan, Ashot Khutshudyan, Gayane Avagyan,Lilit Avetisyan, Ruzanna Danıelyan, Kamo Mailyan Başkan Demirbaş`ı ziyaret etti. İş kadınları Demirbaş`a Ermenice kitap, broşür verip, şehrin giriş ve çıkışına Ermenice `hoş geldiniz` yazısı için teşekkür etti. Demirbaş, "Yüz yıllar boyu aynı topraklarda yaşadık, atalarınızın topraklarına hoş geldiniz. Biz sizleri daima burada görmek istiyoruz kültürleriniz kaybolmadı. Biz sahip çıktık kiliselerinizin onarımına destek veriyoruz. Çan ve ezan sesi yine bir arada olacak" dedi.
Ortadoğu`nun en büyük kilise binası olarak bilinen Ermeni Surp Sarkis Giragos Kilisesi, yapılan restorasyonun ardından bugün ve yarın yapılacak törenlerle açılacak.Bu haber .... kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+