Ermenistan, dünyanın en güvenli ülkeler listesinde 34. sırada - Gündem
26 Mayıs 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Մարերի / Օր : Նպատ / Ժամ : Լուսափայլ

Gündem :

17 Nisan 2017  

Ermenistan, dünyanın en güvenli ülkeler listesinde 34. sırada

Ermenistan, dünyanın en güvenli ülkeler listesinde 34. sırada Ermenistan, dünyanın en güvenli ülkeler listesinde 34. sırada
Dünya Ekonomi Forumu, 136 ülkenin güvenliği, iş dünyası, turizm, sağlık sektörü, doğal kaynaklar, insan kaynakları, işgücü piyasası ile birçok başka alanla ilgili bir rapor yayınladı.

Rapora göre Ermenistan, en güvenli ülkeler listesinde 34. sırada yer aldı. Listenin birinci sırasında Fİnlandiya yer alırken, Finlandiya'yı da Arap Birlieşik Emirlikleri, İzlanda, Umman, Hong Kong, Singapur, Norveç, İsviçre, Ruanda, Katar, Portekiz, Lüksemburg, Yeni Zelanda, Avusturya, Estonya, İsveç, Slovenya, İspanya takip ediyor.

Ermenistan'ın komşu ülkelerinden İran, en güvenli ülkeler listesinde 87. sırada, Gürcistan 29. sırada, Türkiye ise 116. sırada yer aldı. Rusya ise, sözkonusu listede 109. sırada yerini buldu.

Turizm kriterisine göre Ermenistan, Dünya Ekonomi Forumu'nun açıkladığı listede 84. sırada yer aldı. Listenin başında ise sırasıyla İspanya, Fransa, Almanya, Japonya, Birleşik krallık, ABD, Avustralya, İtalya, Kanada, İsviçre, Hong Kong, Avusturya, Singapur, Portekiz, Çin Cumhuriyeti, Yeni Zelanda bulunuyor.

Ermenistan'ın komşusu Gürcistan, bu listede 70., Azerbaycan 71., İran 93., Türkiye ise 44. sıradadır.

İş ortamı açısından Ermenistan, düzenlenen listenin 39. Sırada yerini buldu. Listenin ilk sıralarında ise Hong Kong, Singapur, İsviçre, Birleşik Krallık, Arap Birleşik Emirlikleri, Katar, Lüksemburg, Yeni Zelanda, Fİnlandiya, Norveç, İrlanda, Bahreyn, Hollanda, Danimark var. Bu listede Gürcistan 22., Türkiye 63., Azerbaycan 57. , İran ise 79. sıradadır.

Bilgi ve iletişim teknolojileri alanında ise Ermenistan, 71. oldu. Bu listenin başında da Hong Kong bulunurken, Danimarka, İsviçre, İsveç, Norveç, Finlandiya, Birleşik Krallık, Kore Cumhurieti, Lüksemburg, Japonya, İzlanda, Estonya, Hollanda onu takip etti. Ermenistan'ın komşularından Gürcistan 67., Azerbaycan 50., Türkiye 72., İran ise 94. sırada yer aldı.


Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+