​Fransa Cumhurbaşkanı, 24 Nisan`da Ermeni Soykırımı anma etkinliğine katılacak - Gündem
22 Mayıs 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Մարերի / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

17 Nisan 2017  

​Fransa Cumhurbaşkanı, 24 Nisan`da Ermeni Soykırımı anma etkinliğine katılacak

​Fransa Cumhurbaşkanı, 24 Nisan`da Ermeni Soykırımı anma etkinliğine katılacak ​Fransa Cumhurbaşkanı, 24 Nisan`da Ermeni Soykırımı anma etkinliğine katılacak
Ermeni Soykırımı'nın 102. yıldönümü olan 24 Nisan 2017 tarihinde Fransa'da düzenlenen anma törenine Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'ın kartılması da planlanıyor. Fransa Ermeni Davası Konsey Başkanı Harut Martirosyan, konuyla ilgili şu açıklamasını yaptı:

"24 Nisanda en büyük anma töreni Komitas heykelinin yanında yapılacak. Etkinliğe, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande de katılacak. Fransa Cumhurbaşkanı'nın bir konuşma yapması planlanıyor. Bu konuşma, Fransa Cumhurbaşkanı olarak onun son konuşması olacak."

Etkinliğe Fransa Cumhurbaşkanı adaylarının da davet edildiğini bildiren Martirosyan, istedikleri takdirde adayların da anma töreninde konuşma yapabileceklerini kaydetti.

Ermeni Soykırımı anma etkinlikleri kapsamında 22 Nisan'da Fransa'da bir yürüyüş de yapılacak. 23 Nisan tarihinde ise, Fransa'da cumhurbaşkanı seçimlerinin yapılacağı nedeniyle Fransa Ermeni toplumu, herhangi bir etkinlik düzenlemeyecek.Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+