Arzu Başaran’ın ‘Hâlâ… Orada’ Başlıklı Sergisi Göçe Zorlanan İnsanların Hikayelerini Anlatıyor - Gündem
22 Mayıs 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Մարերի / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

20 Nisan 2017  

Arzu Başaran’ın ‘Hâlâ… Orada’ Başlıklı Sergisi Göçe Zorlanan İnsanların Hikayelerini Anlatıyor

Arzu Başaran’ın ‘Hâlâ… Orada’ Başlıklı Sergisi Göçe Zorlanan İnsanların Hikayelerini Anlatıyor Arzu Başaran’ın ‘Hâlâ… Orada’ Başlıklı Sergisi Göçe Zorlanan İnsanların Hikayelerini Anlatıyor
Arzu Başaran, zorunlu göç üzerine hazırladığı son sergisi “hâlâ… orada.” ile Ermeni Soykırımı’yla başlayıp bugün Suriye ve Diyarbakır Sur’a kadar yayılan duruma dikkat çekiyor.

Sergide Başaran’ın leke, çizgi ve katmanlardan oluşan dili ve her biri farklı büyüklükteki tuvalleriyle zorunlu göç konusunu işlediği eserleri yer alıyor.

Başaran serginin kendisi için Ermeni Soykırımı’yla, Ruanda Katliamı’yla, Bosna Katliamı’yla ve geçtiğimiz yıllarda Diyarbakır’da yaşananlarla bir anlamda hesaplaşmayı ifade ettiğini söylüyor.

Bu hesaplaşma isteğinin Hrant Dink’in öldürülmesi ile birlikte ortaya çıktığını söyleyen Başaran, serginin sözünün 1915’le sınırlı kalmayıp, bugün Suriye, Diyarbakır Sur’da da evlerinden, yurtlarından kopan ve göçe zorlanan insanların hikayelerini anlatıyor.

15 Mayıs’a kadar devam edecek olan sergi İstanbul Teşvikiye’deki 44 Art Gallery’de istenilen her gün ziyaret edilebilir.
Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+