Marine Le Pen: Fransa, Ermeni Soykırımı`nın Uluslararası Tanınmasına Destek Vermeli - Gündem
21 Mayıs 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Մարերի / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

20 Nisan 2017  

Marine Le Pen: Fransa, Ermeni Soykırımı`nın Uluslararası Tanınmasına Destek Vermeli

Marine Le Pen: Fransa, Ermeni Soykırımı`nın Uluslararası Tanınmasına Destek Vermeli Marine Le Pen: Fransa, Ermeni Soykırımı`nın Uluslararası Tanınmasına Destek Vermeli
Fransa "Ulusal Cephe" Parti Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Marine Le Pen, Cumhurbaşkanı makamında seçilmesi takdirde 20. yüzyılın ilk soykırımı olan Ermeni Soykırımı'nı anmaya devam edeceğinni belirtti.

"Nouvelles d'Armenie" ye konuşan Le Pen, "Üstelik 1915'te binlerce Ermenilerin Fransa'ya sığınması, ülkemizin tarihinde önemli bir olaydı. Çünkü onlar, Birinci Dünya Savaşından sonra ülkemizin yeniden inşa edilmesinde büyük katkı sağlayarak tamamen asimile oldular" değerlendirmesini yaptı.

Aynı zamanda Ermenilerin başından geçen bu trajedi anısının korunmasını önemini vurgulayan cumhurbaşkanı adayı, "1915 Soykırımı'nın, dünyanın tüm ülkeleri tarafından tanınması da önemlidir. Türkiye ise, kendi tarihinin bu korkunç sayfasını nihayet ciddi bir şekilde yeniden gözden geçirmeye başlamalı. Fransa da, insan hakları vatanı olduğundan dolayı ve ülkemize sığınarak başarılı bir şekilde entegre olan Ermeniler için bu tanıma mücadelesine destek vermeli" diye konuştu.

Fransa'da yaşayan Ermenilerin, ülkenin bilim, kültür ve siyasi hayatına sağladığı katkıyı önemseyen Marine Le Pen, Avrupa Birliği'ne Türkiye'nin üyelik konusuna da değindi. Türkiye'nin, AB üyesi olmasına karşı olduğunu net bir şekilde ifade eden Le Pen, "Ulusal Cephe"den seçilen AB Milletvekililerin, AB-Türkiye müzakerelerinde yeni fasılların açılmasna her zaman karşı çıktıklarını belirtti.

Hatırlanacağı üzere, Fransa Cumhurbaşkanı seçimleri, 23 Nisan 2017 tarihinde yapılacak. Adaylardan birisinin, oyların yüzde 50'sini almadığı durumunda seçimlerin ikinci turu 7 Mayıs'ta düzenlenecek.


Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+