Ermenistan Savunma Bakanı, AB’nin Karabağ Temas Hattında Saldırgan Tarafını Kınamasını İstedi - Gündem
24 Mayıs 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Մարերի / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

26 Nisan 2017  

Ermenistan Savunma Bakanı, AB’nin Karabağ Temas Hattında Saldırgan Tarafını Kınamasını İstedi

Ermenistan Savunma Bakanı, AB’nin Karabağ Temas Hattında Saldırgan Tarafını Kınamasını İstedi Ermenistan Savunma Bakanı, AB’nin Karabağ Temas Hattında Saldırgan Tarafını Kınamasını İstedi
Ermenistan Savunma Bakanı Vigen Sarkisyan, Avrupa Birliği'nin (AB) Güney Kafkasya ve Gürcistan'daki Krizi için Özel Temsilcisi Herbert Salber ve AB heyeti Başkanı, Büyükelçi Peter Svitalskii kabul etti. Görüşme sırasında Sarkisyan, Dağlık Karabağ-Azerbaycan temas hattındaki ve Ermeniatan-Azerbaycan sınırındaki mevcut durumu ile gelişmeleri sundu.

Bakana göre Avrupa Birliği’nin yanı sıra ulusaralarası toplumun durumu kışırtan ve saldırgan tarafını kınayarak yerini göstermesi, cephe hattında gözlem ve ateşkesin ihlal edilmesinin araştırılmasına ilişkin bir mekanizmanın kurulması gibi diğer çözümlerle karşılıklı güven ortamın oluturulması ihtilafın müzakerelerinin verimliği için önemli garantı olabilir.

Herbert Salber, AB’nin Artsakh (Dağlık Karabağ) sorunu çözüm sürecinde Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı'nın (AGİT) önemli rolunu kabul ettiğini ve bu formatla müzakerelerin akitfleşmesine katkı bulunmaya hazır olduğunu vurguladı.Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+