​Rusya uyruklu Ermeni Galustyan`a Bakü`de 8 yıl hapis cezası verildi - Gündem
23 Haziran 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Ծմակ / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

29 Nisan 2017  

​Rusya uyruklu Ermeni Galustyan`a Bakü`de 8 yıl hapis cezası verildi

​Rusya uyruklu Ermeni Galustyan`a Bakü`de 8 yıl hapis cezası verildi ​Rusya uyruklu Ermeni Galustyan`a Bakü`de 8 yıl hapis cezası verildi
Azerbaycan'da uyuşturucu ticareti iddiasıyla gözaltına alnın Rusya uyruklu Ermeni Marat Ueldanov -Galustyan, Bakü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 8 yıl hapis cezasına çartırıldı. Galustyan, üzerine atılı suçu kabul etmediğini belirtti.

28 Temmuz 2016'da gözaltına alınan Galustyan'ın ailesinin şikayetlerine cevaben Rusya'nın Azerbaycan Büyükelçiliği, ülkede hakim olan yaklaşımları anlamaya çalışmalarını istemiş ve Galustyan'ın "Ermeni olduğu nedeniyle savunmanın zorlaştığını" ileri sürmüştü.

Marat Ueldanov- Galustyan, Avusturyalı "Do&Co" şirketin temsilcisi olarak Bakü'de gerçekleştirilen "Formula 1" kapsamında gıda tedariği yapıyordu. Galustyan 2015 yılında da Birinci Avrupa Oyunları kapsamında Azerbaycan'a gitmişti, fakat hiçbir sorun çıkmamıştı.

Evlendikten sonra eşinin Ueldanov soyadını alan Bakü doğumlu Marat Galustyan, 2016'ya kadar Azerbaycan'da benzeri bir sorun yaşamamıştı.Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+