KİTAP/ԳԻՐՔ NİSAN: Kardeş Masallar Kitabı - Gündem
16 Aralık 2017 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Քաղոց / Օր : Մանի / Ժամ : Հուրփեայլեալ

Gündem :

11 Mayıs 2017  

KİTAP/ԳԻՐՔ NİSAN: Kardeş Masallar Kitabı

KİTAP/ԳԻՐՔ NİSAN: Kardeş Masallar Kitabı KİTAP/ԳԻՐՔ NİSAN: Kardeş Masallar Kitabı
Bu sayımıza Tanith Carey’in ‘Engellenmemiş Kızlar’ı ile başlıyoruz. Kendisi de iki kız çocuğu annesi olan Carey, ‘zorlu bir dünyada güçlü kızlar yetiştirmek’ şiarıyla yola çıktığı kitabında tüm ebeveynlere kızlarını nasıl güçlendirebilecekleri üzerine tavsiyelerde bulunuyor. Bürkem Cevher yazdı.

Kerem Eksen, ikinci romanı ‘Uyku Krallığı’nda sinüzit nedeniyle yatağa düşen bir öğretim görevlisinin aklının içine alıyor okurunu. Eksen’in romanında anlattığı erkekler, hayatla değil kendileriyle baş edemiyorlar ama baş ediyor görünmeyi iyi beceriyorlar. Adalet Çavdar yazdı.

Jonathan Safran Foer’in son romanı ‘Buradayım’, Türkiye’de de büyük ilgi gören diğer romanlarından farklı bir olgunluğa sahip. Anne ve baba olmanın verdiği sorumluluk, ömür boyu duyulacak vicdan azabını gönüllü yüklenmiş olma hâli ve ebediyen sürecek sanılan bir ilişkinin bitmesinin verdiği acı, tüm roman boyunca hissediliyor. Banu Yıldıran Genç yazdı.

Eugen Weber’in klasik eseri ‘Köylülerden Fransızlara: Fransa Kırsalının Modernleşmesi, 1870-1914’ basımından neredeyse kırk yıl sonra Türkçe yayınlandı. Kitap, Türkiyeli okuyucuya, ulus devlet ve modernleşme konusunda hem ufuk turu hem de Türkiye ile Fransa’yı mukayese etme imkânı sunuyor. Doğan Gürpınar yazdı.

Keyifli okumalar,


Bu haber Ag.....s kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+