Holokost Kurbanlarının Torunlarına Yardım Eden İsveçreli Ermeni - Gündem
27 Temmuz 2017 -    Հակական տոմար - Տարի : 4509 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Վահագն / Ժամ : Առաւօտ

Gündem :

11 Mayıs 2017  

Holokost Kurbanlarının Torunlarına Yardım Eden İsveçreli Ermeni

Holokost Kurbanlarının Torunlarına Yardım Eden İsveçreli Ermeni Holokost Kurbanlarının Torunlarına Yardım Eden İsveçreli Ermeni
İsveçreli Ermeni Emanuel Chividjyan Holokost kurbanlarının torunlarına, İsveçre bankalarındaki paralarını almasına yardım etti.

''Press Republican''ın haberine göre 1990 yıllarında İsveçre bankalarında Yahudilere ait olduğu miliyonlarca aktif olmayan hesaplar vardı.

O dönemde, söz konusu paraların gerçek sahiplerine geri döndürülmediği için bir skandal meydana gelmişti. Skandal sonucunda dava açılmıştı ve sonuçta Holokost'u yaşayanlara 1.24 milyar dolar tazminat ödenmişti.

Emanuel Chividjyan birçok bankacı ve siyaset bilimci ile gorüşmüş ve onun çabalarıyla Yahudilerin sorularıyla uğraşacak bir komisyon kurulmuştu.

Chividjyan İsveçrelilein sanki manevi bir doğuş yaşadıkları ve tarihin, sandıkları kadar sevindirici olmadığını anlamıştı. Chividjyan'a göre bir ülke kendi geçmişini kabul edince kendisine olan diğerlerin davranışını da değiştiriyor.Bu haber dış kaynaklı - - sitesinden alınmıştır. www.bolsohays.com'un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay
  • 2007
  • 2002

Anket Tüm Anketler

+