Hrant Dink Hafıza Mekânı Müzeler Günü`nde Ziyarete Açık Olacak - Gündem
23 Haziran 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Ծմակ / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

18 Mayıs 2017  

Hrant Dink Hafıza Mekânı Müzeler Günü`nde Ziyarete Açık Olacak

Hrant Dink Hafıza Mekânı Müzeler Günü`nde Ziyarete Açık Olacak Hrant Dink Hafıza Mekânı Müzeler Günü`nde Ziyarete Açık Olacak
Hrant Dink Hafıza Mekânı, 18 Mayıs Uluslararası Müzeler Günü dolayısıyla ziyarete açılıyor.

Agos’un ve Hrant Dink Vakfı’nın Sebat Apartmanı’nda bulunan eski binasının, Hrant Dink Hafıza Mekanı olarak düzenlenmesi çalışmaları devam ediyor.

Hrant Dink’in çalışma odasının bulunduğu eski Agos ofisi, Hafıza Mekânı olarak Hrant Dink’e özel bir odakla, Türkiyeli Ermenilerin tarihinin, kültürünün, Agos gazetesinin ve Türkiye'deki azınlık hakları ile ilgili meselelerin sunulacağı bir bellek mekânı olacak.

Hafıza Mekânı'nın aynı zamanda bir öğrenme ve diyalog mekânı olarak da işlev görmesi ve toplumsal diyaloğa, karşılıklı anlayışa ve geçmişle yüzleşmeye katkı sunması hedefleniyor.

Yaklaşık 40 yıldır 18 Mayıs haftasında kutlanan, 2017 yılı için de teması ‘Müzeler ve Tartışılan Tarih: Müzelerde Konuşulmayanı Dile Getirmek’ olarak belirlenen Uluslararası Müzeler Günü kapsamında, Hafıza Mekanı 18 Mayıs’ta bir günlüğüne açılıyor.

Osmanbey’de bulunan Sebat Apartmanı Binası’nda bulunan Hrant Dink Hafıza Mekânı’nı 10:00-20:00 saatleri arasında ziyaret etmek mümkün olacak.
Bu haber Ag.....s kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+