​Ermeni, Rum ve Osmanlı mimarisiyle inşa edilen tarihi evlerden birisi restore edildi - Gündem
22 Temmuz 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

26 Mayıs 2017  

​Ermeni, Rum ve Osmanlı mimarisiyle inşa edilen tarihi evlerden birisi restore edildi

​Ermeni, Rum ve Osmanlı mimarisiyle inşa edilen tarihi evlerden birisi restore edildi ​Ermeni, Rum ve Osmanlı mimarisiyle inşa edilen tarihi evlerden birisi restore edildi
Ordu'nun Altınordu ilçesinde yüzyılın başında Ermeni, Rum ve Osmanlı mimarisiyle inşa edilen tarihi evlerden birisi Altınordu Belediyesi tarafından restore edilerek, Teknoloji ve Tasarım Atölyesi'ne dönüştürüldü.

Çocukların ve gençlerin sanatsal faaliyetlerini, tarihi bir mekanda yapmalarını sağlamak maksadıyla oluşturulan Teknoloji ve Tasarım Atölyesi'nin açılış töreni yapıldı. Açılış törenine Ordu Vali Vekili Ekrem Ballı, Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, Vali Yardımcısı Mehmet Erhan Türker, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, daire müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış töreninde bir konuşma yapan Vali Vekili Ekrem Ballı, "Böyle güzel ve tarihi bir binada, gençlerimize bu imkanı sağlamak, takdire şayan bir hizmet olmuş. Bu tarihi doku içerisinde, tarihi dokuya uygun bir binayı gençlerimize yönelik olarak teknoloji tasarım atölyesi şeklinde düzenlemek, güzel bir düşünce” dedi.Bu haber Ag.....s kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+